Chris Appleton ka merita për modelet e flokëve të yjeve të skenës

Reklama

Ai është floktar i Jennier Lopezit për të gjitha ngjarjet e rëndësishme – ka krijuar dukjen e saj për inaugurim, si edhe modelin e flokëve për Super Bowl, ndërsa javëve të kaluara kishte meritën për dukjen e saj të sofistikuar të dasmës, transmeton Telegrafi.

Mirëpo, nuk është vetëm JLo ajo e cila kërkon ndihmën e Chrisit për t’u dukur perfekt flokët e saj. Nëse keni shikuar ndonjëherë Keeping Up With The Kardashians, me siguri kenë vënë re edhe floktarin e famshëm duke aplikuar magjinë e tij në flokët e Kim Kardashianit.

Reklama

Gjithashtu, ai është floktar i përhershëm i Dua Lipës, por ka punuar edhe me shumë personazhe të famshme, nga Ariana Grande deri te Katy Perry.

Reklama

Në një intervistë për revistën “Vogue”, Chris ka zbuluar sekretet e tij të stilizimit, por edhe modelet kryesore të flokëve.

1. Përdor mbi 100 shishe produkte Color Wow Dream Coat çdo vit

Kur u pyet se cili është produkti më i përdorur në sallonin e tij, Chris nuk u desh të mendohej shumë: “Është Color Wow Dream Coat. Unë e përdor atë për të përgatitur flokëti për çdo pamje, sepse ajo transformon strukturën dhe i bën ata super të shndritshëm, ultra të butë. Efekti zgjat deri në 3-4 larje, gjithashtu mbron flokët nga lagështia dhe dëmtimet.

View this post on Instagram

A post shared by Color Wow (@colorwowhair)

Reklama

2. Modeli fen i flokëve është më i preferuari i tij për këtë sezon

“Fjala është për flokë të bukur, me shkëlqim, të mëndafshtë që mund t’i bëni në disa hapa të thjeshtë”. Domethënë, kryesore është përgatitja e mirë.

Reklama

Pas aplikimit të produktit të sipërpërmendur, ka bërë ndarjen në mes më larg nga standardi. Thuhet që kështu krijohet një iluzion i vëllimit më të madh, pastaj fillohet me të ashtuquajturën tharje të vrazhdë e cila do të bëjë që flokët më mirë të thithin preparatin e aplikuar. Më pas i spërkat pjesët e flokëve me llak, pastaj i mbështjell rreth veglës për formim të kaçurrelave.

Reklama

Pas 20 minutash, veglat duhet të hiqen për të zbuluar volumin magjepsës dhe flokët që duken të mrekullueshëm.

“Spërkatni me llak flokësh furçën tuaj, më pas spërkatni me llakun shkëlqyes rrënjët, në vend që ta aplikoni direkt në flokët tuaj”, rekomandon ai.

Chris thotë që të lani kaçurrelat derisa të krijoni një valë të butë dhe të lëmuar, më pas përfundoni pamjen me pak më shumë llak shkëlqimi, për një efekt të vërtetë.

Reklama

3. Nuk janë më pak tërheqëse edhe frizurat me bisht

Chris është gjithashtu i njohur për pamjen e tij të njohur “flokë xhami” dhe frizurën bisht kali. Ai thotë se ky është një nga modelet e flokëve të tij të preferuar për tapetin e kuq dhe ju këshillon ta provoni në ngjarje të rëndësishme të verës. Gjithashtu, këshilla e tij është që të mos e bëni atë një bisht të drejtë, por me onde të mrekullueshme.

Reklama

/Telegrafi/