Ylli i “Real Housewives of New Jersey” Teresa Giudice u martua me Luis Ruela të shtunën në Park Chateau në East Brunswick, NJ përpara mijëra miqve dhe familjes.

Reklama

Por anëtarët e ekipit të bukurisë së nuses ishin yjet e natës, me stilisten e flokëve Lucia Casazza që vendosi një pjesë të lartë në kokën e yllit.

Në një intervistë me Andy Cohen për emisionin e tij në radio Sirius XM të hënën në mëngjes, Casazza, i cili ka punuar me Teresan që nga sezoni tretë i shfaqjes Bravo, zbuloi të gjitha detajet e pamjes së tepërt.

“Siç e dimë, vajza ime Teresa është mbretëresha e Jersey-t, kështu që na duheshin flokë që të ishin të përshtatshme për një mbretëreshë”, zbuloi Casazza. “[Teresa] tha, ‘Flokët e mi duhet të jenë mbi krye’”.

Reklama
Doja Cat shpjegon pse e rruajti kokën në Instagram Live: Ndihem sikur nuk duhej të kisha kurrë flokë Doja Cat shpjegon pse e rruajti kokën në Instagram Live: Ndihem sikur nuk duhej të kisha kurrë flokë
Reklama

Stilistja zbuloi gjithashtu se Ruela preferon flokët e nuses së re larg nga fytyra e saj, kështu që ajo ishte e vetëdijshme për preferencat e dhëndrit në ditën e madhe të çiftit, duke fshirë flokët e Giudice në një pamje të përdredhur gjysmë lart brenda një kurore të madhe.

Frymëzuar nga nuset italiane dhe mesdhetare me modele flokësh të përpunuar, Casazza ndërtoi një copë rrjetë me porosi që përmban zgjatime të vërteta të flokëve të njeriut me vlerë rreth shtatë mijë euro. Çmimi i vetë stilimit? Rreth 2500 euro.

Joey King thotë se çdo grua duhet të rruajë kokën të paktën një herë Joey King thotë se çdo grua duhet të rruajë kokën të paktën një herë

U deshën gati dy orë që Casazza dhe anëtarët e tjerë të skuadrës së bukurisë t’i hiqnin më shumë se 1500 karfica nga flokët e Giudice-s pas dasmës – “para se ajo të mund të bënte ndonjë aktivitet të frikshëm të dasmës” me dhëndrin.

Reklama
Reklama

Por ajo mund të ketë pasur disa vështirësi në lëvizje, pasi Casazza tha se Teresa po ankohej për dhimbjen e qafës së saj deri në fund të natës nën peshën e kaq shumë flokëve. /Telegrafi/