Fitore e vështirë për Man United në Old Trafford në startin e sezonit të ri

Manchester United ia doli të fitonte me shumë mund ndaj Wolverhampton Wanderers në startin e tyre të edicionit 2023/24 në Ligën Premier, me rezultat 1-0.

Pas vetëm 12 minutash lojë, Marcus Rashford krijoi një rast serioz për Djajtë e Kuq, por që goditja e tij u bllokua nga Jose Sa.

Pas këtij rasti, Ujqit filluan të bëjnë lojë të bukur, duke vënë në rrezik portën e Andre Onanas në disa raste.

Në minutën e 27-të, Matheus Cunha gjeti Pablo Sarabian, që lëshoi një goditje të fuqishme, por që shkoi ngjitur shtyllës.

Rast të mirë më pas lëshoi vetë Cunha (33’), që po ashtu ishte afër të mposhte portierin kamerunas.

Edhe fillimi i 45 minutave të dytë u dominua nga mysafirët, me Cunhan që goditi shtyllën e majtë në minutën e 49-të.

Man United ia filloi të këndellje nga ky presion i Wolves, duke krijuar shanse për gol.

Dhe për t’i siguruar pikët e plota u përkujdes Raphael Varane që u asistua prej Aaron Wan-Bissakas (76’) për rezultatin 1-0.

Në minutat e mbetur, Fabio Silva lëshoi dy shanse të arta për gol, apo më mirë të thuhet Onana bëri dy pritje bravuroze për të shpëtuar ekipin e tij.

Në xhiron e dytë, United do të ketë punë edhe më të vështirë, pasi përballet me Tottenhamin. /Telegrafi/

Një tjetër yll i Euro 2024 mban të njëjtin rrip dore si Ronaldo që mund të 'rezultojë me ndalim nga UEFA'

UEFA tregohet e pamëshirshme ndaj Demiralit, i shqipton dënimin pas 'festës nacionaliste'

Dita kur Messi 'bekoi' Yamalin: Lamine e bën virale foton e papublikuar me Messin

Ylli i Belgjikës njofton tërheqjen nga kombëtarja pas zhgënjimit në Euro 2024

UEFA e dënon me para dhe një ndeshje moslojë Bellinghamin, por vendimi ka një 'trik' në favor të anglezit