LAJMI I FUNDIT:

Fitoi çmimin prej 50 dollarësh – paratë i përdori për të blerë një biletë që i solli xhekpotin prej 4 milionë dollarësh

Fitoi çmimin prej 50 dollarësh – paratë i përdori për të blerë një biletë që i solli xhekpotin prej 4 milionë dollarësh
Reklama

Një burrë nga Miçigani fitoi një çmim lotarie prej 50 dollarësh dhe e përdori atë për të blerë një biletë gërvishtëse që i dha atij një çmim të parë prej 4 milionë dollarësh – por ai kishte nevojë të bindej disa herë për të besuar se ishte e vërtetë.

Burri 54 vjeçar nga Kent County u tha zyrtarëve të Lotarisë së Miçiganit se ishte në stacionin e karburantit Citgo në Plainfield Avenue në Grand Rapids kur vendosi të përdorte fitimet e tij të lotarisë për të luajtur përsëri.


“Unë fitova 50 dollarë në një lojë dhe doja të riinvestoja fitimet e mia. Të gjitha tiketat e lojës për fitimin e 50 dollarëve që ndodheshin në dyqan ishin shitur, kështu që vendosa një biletë prej 30 dollarësh”, bëri të ditur fituesi, shkruan UPI, përcjell Telegrafi.

A Kent County, Mich., man used his $50 lottery winnings to buy a scratch-off ticket that earned him a $4 million prize. Photo courtesy of the Michigan Lottery

Burri zgjodhi një biletë gërvishtëse të Millionaire’s Club.

“Kur gërvishta biletën dhe pashë se kisha fituar 4 milionë dollarë, gjëja e parë që bëra ishte të telefonoja vëllain tim”, kujton fituesi. “Ai më tha që të sigurohesha që të mos ishte një nga ato biletat mashtruese të lotarisë, kështu që e ktheva dhe lexova shkrimin me shkronja të imta në anën e pasme”, shtoi ai.

“Sapo konfirmova se nuk ishte vërtet një shaka, thirra shortin që ata të konfirmonin edhe çmimin”, vazhdoi tutje fituesi i 4 milionë dollarëve. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Shpirt festiv, Shtëpia e Bardhë dekorohet me 98 bredha për festat e fundvitit – pamjet janë mbresëlënëse

Shpirt festiv, Shtëpia e Bardhë dekorohet me 98 bredha për festat e fundvitit – pamjet janë mbresëlënëse

Interesante
Pamje horror - burri ndjeu se familja e tij po vëzhgohej nga dikush, më pas zbuloi përmes kamerave diçka që nuk do ta besonte kurrë

Pamje horror - burri ndjeu se familja e tij po vëzhgohej nga dikush, më pas zbuloi përmes kamerave diçka që nuk do ta besonte kurrë

Interesante
Profesori filmohet duke bërë seks me studenten (Video, +18)

Profesori filmohet duke bërë seks me studenten (Video, +18)

Fun
Torta e ditëlindjes së Biden u bë një hit – dhe sigurisht nxiti edhe reagime

Torta e ditëlindjes së Biden u bë një hit – dhe sigurisht nxiti edhe reagime

Interesante
I kërkoi policisë që ta ndihmojnë t’i propozojë martesë partneres, i riu nga Wisconsin ia arriti qëllimit

I kërkoi policisë që ta ndihmojnë t’i propozojë martesë partneres, i riu nga Wisconsin ia arriti qëllimit

Fun
Seks në rrugë (Video, +18)

Seks në rrugë (Video, +18)

Fun
Kalo në kategori