Mbrëmë (e diel) u mbajt mbrëmja prestigjioze e ndarjes së çmimeve, Emmy Awards.

Reklama

Ky edicion, njëherësh shënoi edhe edicionit e 73-të të Emmys.

Ngjarja është rikthyer, së bashku me momentet kryesore të modës që kemi pritur nga nata më e madhe e televizionit.

Lista e plotë e fituesve në edicionin e 73-të të “Emmy Awards 2021” Lista e plotë e fituesve në edicionin e 73-të të “Emmy Awards 2021”

Ky tapeti i kuq nxori në pah nuancat neon, puplat dhe bishtat e fustaneve jashtëzakonisht të gjatë.

Më poshtë ua sjellim veshjet më të mira nga tapeti i kuq:

Yara Shahidi

Jennifer Coolidge

Catherine O’Hara

Gillian Anderson

Beanie Feldstein

Michaela Jae

Sarah Paulson

Anya Taylor-Joy

Michaela Coel