Industria e bukurisë është duke kaluar nëpër disa ndryshime.

Ky është lajm i mirë faktikisht: moda është duke u bërë më e thjeshtë dhe më natyrale.

Neve më nuk na nevojiten vetullat e përsosura, qerpikët e rremë, etj.

Megjithatë, bota e modës ende ka shumë gjëra me të cilat na befason.

Më poshtë ju sjellim disa prej trendeve të cilat vajzat moderne po i ndjekin.

Nuk ka formë të përsosur për vetulla

Këtë vit, vetullat natyrale janë në trend (në kuptim të ngjyrës, gjatësisë dhe formës).

Por, ato duhet të jenë pak të rregulluara që të duken mirë.

Ngjyra vjollcë e flokëve

E ndritshme, e pazakontë dhe ekstravagante – këto fjalë e përshkruajnë më së miri ngjyrën vjollce. Deri së fundmi, kjo ngjyrë i ka befasuar shumë njerëz, por për momentin është në trend. /Telegrafi/