Dy ndeshje, dy fitore – Tottenhami triumfon ndaj Wolverhamptonit

(Foto: Twitter/Tottenham Hotspur)

Tottenham Hotspur ka arkëtuar pikë të plota në udhëtimin në Molineux Stadium përballë Wolverhampton Wanderers.

Skuadra mysafire ia doli të shënonte një gol në pjesën e parë dhe e ruajti rezultatin deri në fishkëllimin e fundit të gjyqtarit (1-0).

Një ndërhyrje të portierit Jose Sa, gjyqtari Stuart Attwell e ndëshkoi me penallti, ndërsa Dele Alli u tregua i saktë nga pika e bardhë (10’).

Menjëherë pas pati një situatë të dyshimtë penallti në anën tjetër, mirëpo pas konsultimit të VAR-it u konfirmua se nuk ishte njëmbëdhjetëmetërsh për Wolves.

Vendasit patën disa raste në fillim të pjesës së dytë, por që nuk u konkretizuan. Pastaj për një periudhë rrezikoi Tottenhami, sidoqoftë deri në mbyllje të takimit nuk pati gola të tjerë.

Kjo ishte fitorja e dytë e Tottenham Hotspur në dy xhirot e parë që shënon një fillim të mbarë për ekipin e Nuno Espirito Santo.

Ndërkaq, Wolverhampton Wanderers nuk e ka filluar mirë edicionin 2021/2022, pasi në dy xhirot e para ka regjistruar dy humbje. /Telegrafi/

Krisje në kampin e Milanit? Leao dhe Hernandez ‘injoruan’ trajnerin dhe bashkëlojtarët

Rrahmani shkëlqen me gol dhe asistim për Sparta Pragën – protagonist edhe Krasniqi

Luajti vetëm 23 minuta me fanellën e tyre, Como e largon nga ekipi Varanen

Liverpooli kompleton transferimin e dytë të verës pak orë pas përfundimit të afatit kalimtar

Mbappe ka vendosur një rekord të zi pas tri ndeshjeve të para në ligë me Real Madridin

Hansi Flick ‘i qon në qiell’ lojtarët e Barcelonës pas debaklit që i shkaktuan Valladolidit