Termi “tapeti i kuq virtual” mund të sjellë ndërmend stilin viral dhe efektin demokratizues të internetit në modë, por të famshmet siguruan një pamje alternative në Golden Globes.

Megjithëse u zgjedhën nga e gjithë bota për të festuar më të mirën në film dhe televizion, yjet nuk shikuan në epokën digjitale për frymëzim të veshjeve.

Në vend të kësaj, magjepsja e Hollywood-it të vjetër shërbeu si një temë e zakonshme.

Lista e plotë e fituesve të “Golden Globes 2021” Lista e plotë e fituesve të “Golden Globes 2021”

Disa nga të pranishmet vendosën t’i mbanin gjërat elegante dhe të drejtpërdrejta. Veshjet ishin nga markat më të njohura duke filluar nga Christian Dior, Versace, Gucci dhe të tjera.

Disa nga veshjet më të bukura të mbrëmjes i gjeni më poshtë:

Reklama

Anya Taylor Joy në Christian Dior

Viola Davis në Lavie nga CK

Elle Fannning në Gucci

Regina King në Louis Vuitton

Nicole Kidman në Louis Vuitton

Satchel Lee në Gucci

Kate Hudson në Louis Vuitton

Andra Day në Chanel

Cynthia Erivo në Valentino

Amanda Seyfried në Oscar de la Renta

Margot Robbie në Chanel

Eiza Gonzalez në Versace

Sarah Paulson në Prada

Emma Corrin në Miu Miu

Julia Garner në Prada

Sofia Carson në Giambattista Valli

Carey Mulligan në Prada

/Telegrafi/