Dukagjini mposht Prishtinën me rezultat minimal në Klinë

Dukagjini ka fituar me rezultat minimal 1-0 ndaj Prishtinës në kuadër të xhiros së 34-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Pjesa e parë ishte shumë e qetë dhe u zhvillua një lojë e barabartë ku e vetmja mundësi për gol gjatë kësaj periudhe i takoi mysafirëve.

Ishte Hasan Hyseni ai i cili rrezikoi i pari në këtë sfidë për Prishtinën në minutën e gjashtë, por gjuajtja e tij shkoi mbi portë.

Me rezultat të barabartë përfunduan 45 minutat e para të këtij ballafaqimi.

Dukagjini e nisi furishëm pjesën e dytë, ku eventualisht arritën që të gjejnë golin i cili në fund doli të jetë i fitores.

Ishte Redon Syla ai i cili realizoi për 1-0 në minutën e 58-të të ndeshjes pas asistimit nga Arbër Shala.

Klinasit arritën ta menaxhojnë mirë epërsinë e krijuar pas një ore lojë dhe kështu morën tri pikë në shtëpi.

Dukagjini pas kësaj fitore shkon në kuotën e 45 pikëve dhe renditet në pozitën e gjashtë në tabelë, ndërsa Prishtina me një pikë më shumë 46 gjendet në pozitën e pestë./Telegrafi/

Ndeshja u ndërprere katër herë për shkak të ndërhyrjes së tifozëve - Ronaldo ia plotësoi dëshirën një tifozi të vogël

Trajnerët italianë po dominojnë në Euro 2024 - shkolla e tyre është arsyeja se pse

Spalletti e zuri duke luajtur 'PlayStation', ylli i Italisë largohet nga formacioni startues për ndeshjen me Kroacinë