Dy të rinjtë që kryenin manovra të rrezikshme anë mes të rrugës në Lezhë duke rrezikuar jetën e qytetarëve, janë gjobitur me 40 mijë lekë [rreth 330 euro] dhe janë vënë nën hetim.

Gjithashtu makinat e K. F., 25-vjeç dhe E. B., 22-vjeç janë bllokuar nga policia.

Ky reagim i policisë erdhi pas publikimit në rrjete sociale të videos, ku të rinjtë me makinat e tyre bënin “drift” në mes të rrugës.

Sipas policisë, materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme. /Telegrafi/