LAJMI I FUNDIT:

Donald Trump mund të dënohet me 400 vjet burg

Donald Trump mund të dënohet me 400 vjet burg

Aktakuza prej 49 faqesh kundër ish-presidentit amerikan, Donald Trump, e zbuluar të premten, tregon se ai mund të përballet me qindra vjet burg dhe një dënim në të holla.

Reklama

Trump dyshohet se ka keqpërdorur pozitën duke marrë në shtëpi dokumenteve të klasifikuara, raporton nypost.

Miliarderi 76-vjeçar është akuzuar nga prokurori i posaçëm, Jack Smith për shkelje të shtatë ligjeve të ndryshme federale dhe po përpallet me 37 akuza.

Trump përballet me 37 akuza penale lidhur me dokumentat e klasifikuara
Lexo po ashtu Trump përballet me 37 akuza penale lidhur me dokumentat e klasifikuara

Nuk dihet nëse do të dënohet, por nëse republikanit i shqiptohen dënime maksimale për çdo akuzë dhe gjyqtari urdhëron që ato të kryhen në mënyrë të njëpasnjëshme, ai do të qëndrojë 400 vjet në burg.

Ai gjithashtu do t’i nënshtrohej një gjobë prej 9,250,000 dollarësh.

Ndryshe, Trump po përballet edhe me një tjetër proces gjyqësor pasi vite më parë supozohet se kishte blerë heshtjen e yllit të filmave për të rritur, Stormy Daniels. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Mesazhi i ashpër i kryediplomatit turk: Të gjitha objektet e përdorura nga PKK-ja në Siri dhe Irak janë tani objektivi ynë

Mesazhi i ashpër i kryediplomatit turk: Të gjitha objektet e përdorura nga PKK-ja në Siri dhe Irak janë tani objektivi ynë

Turqia
Kulla prej druri më e lartë në botë do të ndërtohet në Australi - dhe dallimi me atë që mban rekordin aktual është shumë i madh

Kulla prej druri më e lartë në botë do të ndërtohet në Australi - dhe dallimi me atë që mban rekordin aktual është shumë i madh

Australia
Serbia liroi Radoiçiqin e akuzuar për sulm terrorist, dënoi aktivisten për të drejtat e njeriut – shpërthejnë akuzat ndaj Vuçiqit

Serbia liroi Radoiçiqin e akuzuar për sulm terrorist, dënoi aktivisten për të drejtat e njeriut – shpërthejnë akuzat ndaj Vuçiqit

Serbia
Ministria britanike e Mbrojtjes: Rusët me shumë gjasë kanë rrëzuar një nga aeroplanët e tyre në Ukrainë

Ministria britanike e Mbrojtjes: Rusët me shumë gjasë kanë rrëzuar një nga aeroplanët e tyre në Ukrainë

Evropa
Aksidentohet vetura e policisë në Zagreb - një polic mbeti i vdekur, tre u plagosën

Aksidentohet vetura e policisë në Zagreb - një polic mbeti i vdekur, tre u plagosën

Kroacia
Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Evropa
Kalo në kategori