LAJMI I FUNDIT:

Dita e Pavarësisë, Rama: I uroj festën Thaçit dhe bashkëluftëtarëve të tij që sot nuk gjenden në shtëpi

Dita e Pavarësisë, Rama: I uroj festën Thaçit dhe bashkëluftëtarëve të tij që sot nuk gjenden në shtëpi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në ceremoninë e ngritjes së flamurit në Vlorë i uroi Ditën e Flamurit ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe bashkëlufëtarëve të tij.

Reklama

Rama tha se dëshiron që këtë festë t’ua urojë Thaçit dhe bashkëluftëtarëve të tij që sot nuk gjenden në shtëpi.

“Dëshiroj t’u uroj të gjithë shqiptarëve kudo që janë, këtë ditë të bekuar të flamurit tonë kombëtar, të Pavarësisë së Shqipërisë dhe njëkohësisht në këtë ditë që është edhe dita e lindjes së komandantit legjendar të Luftës Çlirimtare të Kosovës , dëshiroj t’i uroj festën e Pavarësisë dhe Ditën e Flamurit, Presidentit Hashim Thaçi dhe bashkëluftëtarëve të tij që sot nuk gjenden në shtëpi”, u shpreh kryeministri i Shqipërisë.

Kujtojmë që Thaçi dhe disa ish-krerë të UÇK-së aktualisht janë në qendrën e paraburgimit në Hagë, ndërsa sot po shënohet 108 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë.

Por, 28 Nëntori nuk shënon vetëm festën e Ditës së Flamurit. Sa herë vjen ky muaj, Kosova kujton daljen e parë në skenë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, më 28 nëntor të vitit 1997, në fshatin Llaushë të Skenderajt. /tch/

Në trend Lajme

Më shumë
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme eventuale

Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme eventuale

Lajme
Vrau bashkëshorten me sëpatë, dënohet me 25 vjet burgim prishtinasi

Vrau bashkëshorten me sëpatë, dënohet me 25 vjet burgim prishtinasi

Lajme
Një burrë sulmon seksualisht një burrë tjetër në Llapnasellë

Një burrë sulmon seksualisht një burrë tjetër në Llapnasellë

Kronika e Zezë
Vrasja e rëndë e mësimdhënëses në Prishtinë, deklarata e Policisë dhe Prokurorisë – gjithçka që dihet deri tani

Vrasja e rëndë e mësimdhënëses në Prishtinë, deklarata e Policisë dhe Prokurorisë – gjithçka që dihet deri tani

Besnike Salihu
Kurti përmend sërish shkëmbimin territorial: Ishte për ndarjen e Kosovës, i joshte edhe disa shqiptarë

Kurti përmend sërish shkëmbimin territorial: Ishte për ndarjen e Kosovës, i joshte edhe disa shqiptarë

Lajme
Kërkesat e SHBA-së dhe BE-së për situatën në veri - Escobar dhe Lajçak sonte takohen me Kurtin, nesër me Osmanin

Kërkesat e SHBA-së dhe BE-së për situatën në veri - Escobar dhe Lajçak sonte takohen me Kurtin, nesër me Osmanin

Lajme
Kalo në kategori