LAJMI I FUNDIT:

Digjet një stallë e bagëtive në Drenas

Digjet një stallë e bagëtive në Drenas

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se është përfshirë nga zjarri një stallë e bagëtive në Drenas.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë te gjitha njësitet përkatëse, ndërsa njësiti zjarrfikës ka lokalizuar zjarrin.

Si pasojë e zjarrit janë djegur çatia dhe ushqimi i bagëtive me vlerë të konsiderueshme materiale.


Nuk raportohet për të lënduar.