LAJMI I FUNDIT:

Detaji i modës që është hiti i nxehtë i sezonit – francezet e adhurojnë

Detaji i modës që është hiti i nxehtë i sezonit – francezet e adhurojnë
(Foto: Instagram/ritaora/dualipa)

Simboli i stilit francez të veshjes, ‘dekolteja bardo’ e theksuar në dekolte specifike dhe fustane u jep shpatullave një rol kyç në stilim dhe këtë sezon konsiderohet si një nga trendët më të dëshirueshme në skenën e modës

Reklama

Nëse do të kishte vetëm një trend këtë pranverë, sigurisht që do të ishte ‘bardot’, një dekolte specifike në fanellë me dekolte specifike dhe fustane që lidhet me një nga aktoret më seksi të të gjitha kohëve, Brigitte Bardot, dhe përfaqëson një klasik të modës.

Element mode për vallëzim: Thekë të gjata dhe të shkurtra për një dinamikë të çmendur
Lexo po ashtu Element mode për vallëzim: Thekë të gjata dhe të shkurtra për një dinamikë të çmendur
(Foto: Tumblr)

E popullarizuar në vitet gjashtëdhjetë të shekullit të kaluar për shkak të aktores franceze, dhe i është vënë emri i saj, lloji i dekoltesë me shpatulla të zhveshura ka triumfuar sërish në pasarela.

Priyanka Chopra me një fustan elegant të kuq mori gjithë simpatinë e publikut
Lexo po ashtu Priyanka Chopra me një fustan elegant të kuq mori gjithë simpatinë e publikut

E dalluar në koleksionet për sezonin e ri vjeshtë/dimër dhe veçanërisht në atë të skandinavit Ganni, dekolteja bardo është vendosur në pjesën e sipërme, të fanellave, fustaneve apo kostumeve për t’i dhënë çdo pamjeje një prekje më shik.

(Foto: Mail Online)

Një jakë Bardot do të ndriçojë stinën e verës

(Foto: Instagram/ritaora)

Kate Middleton rriti kërkimet për këtë trend me 263 për qind majin e kaluar dhe shumë adhuruese e kanë përqafuar me gjithë zemër.

Doli me një fustan të rrezikshëm, por la brekët dhe sutjenat në shtëpi!
Lexo po ashtu Doli me një fustan të rrezikshëm, por la brekët dhe sutjenat në shtëpi!

Përpara performancës së saj në natën e parë gjysmëfinale të Eurovision Song Contest, ylli i muzikës pop, Rita Ora, u dallua me një fustan të bardhë të markës Fashion East.

(Foto: Instagram/dualipa)

Mikja e saj e ngushtë dhe pjesëtare e familjes më të famshme, Kendall Jenner, e vuri në pah me një fustan të firmosur nga Jean-Paul Gaultier, derisa shqiptarja tjetër e famshme, Dua Lipa, me një siluetë të kuqe të kuqe.

Siç konfirmojnë zonjat e botës së të famshmëve me shembullin e tyre të modës, rritja e koeficientit të modës (dhe seksi) të stilimit ia vlen duke luajtur me detajet e shpatullave të zhveshura. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Shpenzoi 34 mijë euro në operacione për të pasur ‘trupin perfekt’ dhe nuk është penduar

Shpenzoi 34 mijë euro në operacione për të pasur ‘trupin perfekt’ dhe nuk është penduar

Femra
Kendall futi pardesynë poshtë fundit dhe në fakt duket mirë!

Kendall futi pardesynë poshtë fundit dhe në fakt duket mirë!

Moda
Brendi që ka një grua të vërtetë italiane në ADN-në e tij vazhdon të ngazëllejë: Kur ajo u shfaq në pistë - gjithçka ndaloi

Brendi që ka një grua të vërtetë italiane në ADN-në e tij vazhdon të ngazëllejë: Kur ajo u shfaq në pistë - gjithçka ndaloi

Moda
Keni thonj të brishtë? Ja çfarë duhet të bëni

Keni thonj të brishtë? Ja çfarë duhet të bëni

Manikyr dhe pedikyr
Ende nuk ka konkurrencë: Naomi është me të vërtetë mbretëresha e pasarelës

Ende nuk ka konkurrencë: Naomi është me të vërtetë mbretëresha e pasarelës

Femra
Pse Selena Gomez thotë se e shmang dhomën e gjumit në ditët e rënduara psikologjikisht

Pse Selena Gomez thotë se e shmang dhomën e gjumit në ditët e rënduara psikologjikisht

Psikoprofil
Kalo në kategori