0Shares

Lëkura përreth syve është e hollë dhe delikate – dhe pasi që trajtimi i saj me krem është i domosdoshëm, është e rëndësishme edhe të hidratoheni dhe të dini si ta aplikoni atë krem.

Për tu siguruar se kremi i syve është i dobishëm, esteticientia Renee Rouleau i tregon rregullat se si ta aplikoni në mënyrë të duhur kremin e syve, transmeton Telegrafi.

1. Kremin e syve aplikojeni vetëm në ashtin orbital përreth syve. “Pastroni duart dhe lehtësisht prekeni lëkurën poshtë syve derisa ta gjeni ashtin në fjalë dhe aplikojeni kremin në aty zonë”, sugjeron Rouleau.

2. Përdoreni në sasi të vogla. Mbani mend: Kremi i syve lëvizë përgjatë fytyrës, prandaj është e rëndësishme ta aplikoni kremin vetëm në zonin e ashtit orbital.

Përveç këtyre, Renee sugjeron edhe shmangien e përbërësve vajor, pasi që këta përbërës mund të shkaktojnë rrudha të parakohshme. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)