City i pagabueshëm, gjashtë ndeshje – gjashtë fitore (Video)

Manchester City nuk di për humbje në këtë sezon të Ligës Premier pasi kanë mposhtur edhe Swansean.

Djelmoshat e trajnerit spanjoll, Pep Guardiola kanë shënuar edhe fitoren e gjashtë nga po kaq ndeshje në Ligën Premier, pasi kanë mposhtur në udhëtim Swansean me rezultat 3-1.

Luhej minuta e nëntë e takimit kur City gjeti golin e parë me anë të sulmuesit të saj të rrezikshëm, Sergio Aguero, i cili shënoi një gol të bukur pas asistimin të Bacary Sagnas.

kun

Megjithatë, epërsi e tyre nuk zgjati shumë, pasi në minutën e 13-të, sulmuesi spanjoll, Fernando Llorente, u përkujdes që të shënoj një gol të bukur dhe ta barazoj rezultatin në 1-1.

llorente

Pas këtyre golave, të dy skuadrat patën disa gjysmë raste, por pa arritur të gjejnë golin e epërsisë dhe me rezultat të barabartë skuadrat shkuan në vazhdimin në mes të dy pjesëve.

Pjesa e dytë foli në të mirë të liderit të Ligës Premier, pasi me të filluar kjo pjesë filluan sulmet e pareshtura deri sa gjetën golin e epërsisë.

aguero penall

Ishte përsëri argjentinasi Aguero, i cili shënoi për Cityn, por kësaj radhe nga pika e bardhë, gol ky që erdhi në minutën e 65-të.

Skuadra e Guardiolas gjeti edhe golin e tretë në minutën e 77-të me anë të mesfushorit me tipare sulmuese, Raheem Sterling, i cili u asistua nga Kevin de Bryne.

sterling

Deri në fund të takimit City arriti që me qetësi të ruaj rezultatin dhe në fund të shënoj një fitore të vlefshme për të qëndruar e qetë dhe e vetme në krye të tabelës. /Telegrafi/