Shumë prej nesh, sidomos gjatë karantinës, kemi shikuar me admirim fotografitë e vajzave të famshme pa grim.

Si mund të jetë lëkura e një personi kaq e lëmuar dhe e pastër? Po, ndihmojnë filtrat, plus ato kanë qasje në disa nga trajtimet më të mira të fytyrës në treg, por ne duam të dimë rutinën e tyre për kujdesin ndaj lëkurës.

Chrissy Teigen (lëkura e së cilës gjithmonë duket se po shkëlqen) plotësoi dëshirën e shumë prej nesh, ajo thjesht ndau me ne rutinën e saj dhe tani ka kuptim të përsosur pse lëkura e saj duket kaq e mirë.

Për të shoqëruar rutinën e saj të plotë, Teigen postoi një video të shkurtër në Instagram, ku shihej me penel portokalli dhe duke thënë se po i pëlqen trendi i penelit shumëngjyrësh edhe pse po i bashkëngjitet “shumë vonë”.

Ajo shkroi, “Për ju njerëz të mirë që keni kërkuar të tregoj rutinën time për kujdesin e lëkurës, unë do të pranoj se jam shumë krenare për lëkurën time së fundmi po ndjehem shumë mirë”.

View this post on Instagram

For you kind folks asking me to drop the skincare regimen, I will admit I am def proud of my skin lately and feeling myself! I kind of use whatever is closest but it consists of @shanidarden forcing me to use @isclinical cleanser and face lotion, @controlcorrective SPF 30, @lamer’s creme de la mer and concentrate ($$, I know I know but I gotta be honest) and a steady stream of @bioreus chin and nose strips. Mix that with anything anyone at @drjasondiamond’s office tells me to do facial wise and @simonourianmd1’s firm and fade cream when I’m feeling icks, and there you have it. A very simple (no) routine! But really. The IS clinical cleanser and the lotion is the only thing I use consistently and they’ve always been so good to me. Can find online – everything else just a bonus. Xx (edit: forgot one of my most important products, @drdennisgross alpha beta peel pads. So important for on and around my nose and chin. You’ll notice a HUGE difference!!)

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on Jul 6, 2020 at 8:56pm PDT

“Unë shpeshherë përdor çfarë të kem më afër, por Shani Darden më detyroi të përdor pastruesin nga Sklinik dhe losionin për fytyrën nga Controlcorrective me faktor mbrojtës 30, kremin nga Lamer dhe shiritave të hundës nga Bioreus. Një rutinë shumë e thjeshtë”!

“Pastrues kliniki IS dhe losioni është e vetmja gjë që unë përdor vazhdimisht dhe ato janë qenë gjithmonë aq të mira për mua. Do të vini re një ndryshim shumë të madh!”, përfundoi ajo.  /Telegrafi/