Chelsea nuk di të fitojë në shtëpi, barazim me Crystal Palace

Chelsea dhe Crystal Palace kanë barazuar me rezultat 1-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e tretë të Ligës Premier.

Fillimi i ndeshjes ishte i njëjtë për të dy skuadrat, që nuk rrezikuan edhe aq shumë.

Chelsea kishte dy raste të mira me Noni Madueken, por ai nuk arriti të gjejë rrjetën.

Në minutën e  25-të,  Cole Palmer asistoi te Nicolas Jackson që shënoi për 1-0.

Edhe fillimi i pjesës së dytë i takoi Chelseat, por Levi Coeil nuk arriti të shënojë.

Crystal Palace arriti t’i barazojë shifrat në 1-1 në minutën e 54-të, me golin e Eberechi Eze.

Deri në fund rezultati nuk ndryshoi dhe dy skuadrat u desh të pajtohen me barazimin.

Chelsea ka 4 pikë nga tri ndeshjen, ndërsa kjo ishte pika e parë për Crystal Palace. /Telegrafi/

Ilir Daja largohet nga Ballkani, përshëndetet me lojtarët pas ndeshjes me Malishevën

Superliga
U përball me të dy ekipet, trajneri i Valladolidit tregon dallimin mes Real Madridit dhe Barcelonës

Ylli i Real Madridit ‘i shkatërruar’ pasi nuk arriti që të largohej nga klubi këtë verë

A ishte afër transferimit tek Barcelona këtë verë? Williams tregon gjithçka

Luajti vetëm 23 minuta me fanellën e tyre, Como e largon nga ekipi Varanen

Malisheva e Bekim Isufit sërish leksione futbolli me një lojtar më pak – ia shkakton humbjen e parë kampionit