Kristen Stewart, një ambasadore e markës Chanel që nga viti 2013, mund të mbështetet në markën luksoze franceze për të mbështetur filmat e saj – dhe jo vetëm me kreditë e shkëlqyera të gardërobës.

Për herë të tretë, Chanel ka siguruar financim për një film me aktoren, e njohur për një karrierë që përfshin ekskluzivitete të mëdha si “Twilight” dhe “Charlie’s Angels” deri në filma të pavarur si “On the Road” dhe “Lizzie”.

Marka konfirmoi zyrtarisht partneritetin e saj me filmin “Spencer” të regjisorit Pablo Larraín, në të cilin Stewart luan Princeshën Diana. Filmi fokusohet në një fundjavë të rëndësishme në vitin 1991, kur princesha e ndjerë kaloi festën e Krishtlindjeve me familjen mbretërore në Sandringham Estate të Mbretëreshës Elizabeth II, duke çuar në ndarjen e saj nga Princi Charles.

Reklama
Reklama

“Ky bashkëpunim është pjesë e angazhimit të Chanel për të shoqëruar dhe mbështetur krijimin kinematografik, dhe në këtë rast, historia e një ikone, Princesha Diana, e luajtur nga ambasadorja e Chanel, Kristen Stewart”, tha Chanel në një deklaratë, pa dhënë detaje të mëtejshme.

Aktorja shihet e veshur me një pallto të kuqe me një jakë të përshtatur nga koleksioni i Chanel në vjeshtën e vitit 1988 në një imazh paraprak nga filmi. Në një tjetër, ajo ka një pulovër të kuqe golf me një palë vathë ari Coco Crush.

Stewart gjithashtu ka veshur Chanel në disa shfaqje të filmit, duke përfshirë premierën e tij botërore në Festivalin e 78-të Ndërkombëtar të Filmit në Venecia. /Telegrafi/