Prodhuesi japonez lëshoi ​​një njoftim të ri.

Honda njoftoi se do të mbajë premierën digjitale të modelit të saj të ri në Indonezi më 3 maj, por nuk ka shumë detaje në lajmet e shkurtra.

Sidoqoftë, disa media, të tilla si Autoblog, deklarojnë se kjo ka shumë të ngjarë të jetë një gjeneratë e re, e dytë e modelit BR-V.

BR-V aktual është prodhuar në Indonezi me një motor 1.5-litërsh benzinë ​​që ka 120 kuaj fuqi dhe 145 Nm (me një transmision automatik me 6 shpejtësi dhe me fuqinë te rrota e përparme).

Sidoqoftë, data 3 maj është afër, kështu që nuk do të duhet të presim gjatë për detaje zyrtare. /Telegrafi/