Një burrë nga Florida, i cili u lajmërua për praninë e një ariu në lagjen e tij, zbuloi kafshën duke bërë një sy gjumë jashtë derës së shtëpisë.

Chuck Robbins nga Heathrow tha se kishte dëgjuar se kishte një ari në lagjen e tij, dhe ai doli për të bërë foto ose video të kafshës, por ai nuk mundi të gjente ariun, dhe ai shkoi në shtëpi.

Reklama

Robbins tha se një fqinj e kontaktoi atë më vonë në mbrëmje për t’i thënë se kishte një ari të madh në oborrin e tij, raporton UPI, transmeton Telegrafi.

Ai tha se ai shikoi nga një dritare dhe zbuloi se ariu ishte në verandën e tij, duke fjetur pikërisht para derës së tij.

Reklama
Reklama

“Ishte e mahnitshme. Sapo dola jashtë, dhe ishte aty përballë meje dhe ishte kaq afër”, tha Robbins.

Një ari bëri një vizitë më parë në oborrin e një familjeje në Nevada në fillim të kësaj jave. Dave Lester nga Zephyr Cove ka shpërndarë një video që tregon ariun duke shkatërruar dekorimin e drerit Rudolph. /Telegrafi/