0Shares

Pothuajse gjatë gjithë kohës është e fshehur nën re dhe mjegull të dendur. Vetëm disa ditë gjatë vitit, kur mbulohet nga rrezet e diellit, zbulon shkëlqimin e saj të plotë.

Bjeshka Rwenzori është e njohur si “Mali i Hënës” dhe ndodhet në kufirit të Ugandës dhe Republikës Demokrate të Kongos.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)