LAJMI I FUNDIT:

Bëni frizurën me vetëm pesë veprime në stilin e Carrie Bradshaw

Bëni frizurën me vetëm pesë veprime në stilin e Carrie Bradshaw
Reklama

Carrie Bradshaw, aktorja e serialit “Seksi dhe qyteti”, ka mbetur idhull i shumë vajzave të reja në tërë botën. Gjithashtu, Carrie është e njohur edhe për flokët e përsosura të saj.

Stili i saj, mënyra e jetës dhe banesa në të cilën ka jetuar janë bërë shenjë kulti të kësaj serie, transmeton Telegrafi.


Nëse dëshironi të keni “frizurën e çrregullt” të përsosur të Carrie, shikoni se si mund ta arrini thjesht me vetëm 5 veprime:

Veprimi 1: Në flokë të thara, bëjeni një ndarje të madhe nga fillimi deri pas veshi, ndërkaq pjesën tjetër kapeni me karficë.

Veprimi 2: Ndajeni një pjesë të vogël të flokëve dhe mbështilleni në figaro trashësi 2 cm nga rrënja e flokëve deri nga mesi.

Veprimi 3: Derisa i lironi flokët nga figaro, vazhdoni t’i mbështillni flokët, në mënyrë që të mbështillet edhe pjesa e fundit.

Veprimi 4: Derisa flokët të ftohen, spërkatni goxha me llak flokësh.

Veprimi 5: Kur flokët të ftohen, hidhni flokët prapa dhe kaloni gishtat nëpër to në mënyrë që t’i shkundni. Mos u frikësoni që t’i shtrëngoni pak, sepse sa më të çrregullta që të jenë, aq më mirë do të duken.

Dhe, flokët duken kështu.

/Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Si e ëma, dhe e bija! Blue Ivy shkëlqen në premierën e ‘Renaissance’

Si e ëma, dhe e bija! Blue Ivy shkëlqen në premierën e ‘Renaissance’

Moda
Bebja vërtet mund të njohë personat e mirë dhe të këqij, nuk qan pa arsye: Qe se si!

Bebja vërtet mund të njohë personat e mirë dhe të këqij, nuk qan pa arsye: Qe se si!

Bebja këtu
Çanta e re nga Bottega Veneta të kujton kuadratet tona bardhekuq

Çanta e re nga Bottega Veneta të kujton kuadratet tona bardhekuq

Moda
Java e 25-të e shtatzënisë: Bebja ka një ritëm gjumi dhe aktiviteti, por ju ndieni urth të shpeshtë për shkak të rritjes së mitrës

Java e 25-të e shtatzënisë: Bebja ka një ritëm gjumi dhe aktiviteti, por ju ndieni urth të shpeshtë për shkak të rritjes së mitrës

Shtatzëna
Si ta dimë që po fillon menopauza?

Si ta dimë që po fillon menopauza?

Këshilla dhe arsye
Disa me komplimente, tjerët nuk besojnë se është ajo – poza pa grim e Sofia Vergaras i lë fansat të ndarë

Disa me komplimente, tjerët nuk besojnë se është ajo – poza pa grim e Sofia Vergaras i lë fansat të ndarë

Grim
Kalo në kategori