LAJMI I FUNDIT:

Bastisje në Kumanovë, ndalohet një person

Bastisje në Kumanovë, ndalohet një person

MPB njofton se sot kanë ndaluar një 34-vjeçar nga Kumanova për shkak të tregtisë me lëndo narkotike.

Reklama

“Sot (23.03.2023) në ora 10:00, policia në kuadër të SPB Kumanovë kanë ndaluar B.Gj.(34) nga Kumanova. Në automjetin e tij tip “Ford” me targa të Kumanovës i është gjetur marihuanë, ndërsa gjatë kontrollit të kryer me urdhër të gjykatës në banesën e tij janë gjetur dhe konfiskuar disa pako me marijuanë.

Ai është ndaluar në stacionin policor, ndërsa pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të ngritet kallëzim përkatës”, thuhet në nnjoftimin e MPB-së./Telegrafi/