LAJMI I FUNDIT:

Artistja e grimit transformon fytyrën në pamje të frikshme (Foto)

Artistja e grimit transformon fytyrën në pamje të frikshme (Foto)

Një artiste grimi nga Dublini i Irlandës, është lodhur me kozmetikën e zakonshme, dhe ka vendosur të bëjë diçka të pazakontë.

Jessy Malone nuk ka dashur më të bëj ‘sy të tymosur’, apo kontura të ndryshme në faqe, por lyerje të egra që e bëjnë fytyrën shumë e frikshme, transmeton Telegrafi.

22-vjeçarja që ka studiuar grimin, kohën e lirë e kalon duke menduar dhe aplikuar vija të ndryshme në fytyrë, që e shfaqin sikur ka dalë nga ndonjë makth nate.

Që kur e ka filluar këtë hobi para dy vitesh, ajo ka aplikuar grimin e ‘plakës së moshuar’ me flokë të thinjura, si dhe pamjen e gruas që i dalin dhëmbët nga faqet, karshi shumë dukjeve të tjera.

Mënyra se si e transformon veten kjo artiste grimi, do t’ju mahnitë (Video)
Lexo po ashtu Mënyra se si e transformon veten kjo artiste grimi, do t’ju mahnitë (Video)

“Në fillim kam hezituar t’i vë fotografitë në Facebook, por më pas vendosa t’i postojë sepse kjo jam unë dhe nuk brengosem çfarë thonë të tjerët”, ka thënë Malone.

Në fakt këto i kanë pëlqyer të gjithëve, ndërsa shumë nga kolegët e kolegjit ku i ka vijuar studimet, po kërkojnë këshilla nga ajo për këtë lloj grimi.

Megjithëse ajo punon në orar të plotë,prapë ia del të krijojë këto imazhe, ndërsa një ditë ëndërron të punojë vetëm me këso efekte speciale të aplikuara në fytyrë. /Telegrafi/

Artistja e grimit transformon fytyrën në pamje të frikshme foto 2 Artistja e grimit transformon fytyrën në pamje të frikshme foto 3 Artistja e grimit transformon fytyrën në pamje të frikshme foto 4 Artistja e grimit transformon fytyrën në pamje të frikshme foto 5 Artistja e grimit transformon fytyrën në pamje të frikshme foto 6 Artistja e grimit transformon fytyrën në pamje të frikshme foto 7Artistja e grimit transformon fytyrën në pamje të frikshme foto 8 Artistja e grimit transformon fytyrën në pamje të frikshme foto 9 Artistja e grimit transformon fytyrën në pamje të frikshme foto 10 Artistja e grimit transformon fytyrën në pamje të frikshme foto 11


Në trend Fun

Më shumë
Në vend të “PO” u dëgjua diçka tjetër - Të sapomartuarit u tronditën, më pas shpërthyen të qeshurat

Në vend të “PO” u dëgjua diçka tjetër - Të sapomartuarit u tronditën, më pas shpërthyen të qeshurat

Fun
Po vëzhgonin terrenin, droni i ushtrisë ukrainase filmon një objekt misterioz në qiell – ngjante me pjatën fluturuese të UFO-ve

Po vëzhgonin terrenin, droni i ushtrisë ukrainase filmon një objekt misterioz në qiell – ngjante me pjatën fluturuese të UFO-ve

Interesante
Nëna e pyet djalin e saj se çfarë mësoi në kopshtin e fëmijëve, shikoni përgjigjen gazmore të vogëlushit

Nëna e pyet djalin e saj se çfarë mësoi në kopshtin e fëmijëve, shikoni përgjigjen gazmore të vogëlushit

Fun
Biden ngatërron gjatë fjalimit Angela Merkelin me Helmut Kohl-in, i cili vdiq në 2017

Biden ngatërron gjatë fjalimit Angela Merkelin me Helmut Kohl-in, i cili vdiq në 2017

Fun
Videoja që po çmend përdoruesit e TikTok: Njerëzit nuk mund të bien dakord nëse kali po ecë përpara apo prapa

Videoja që po çmend përdoruesit e TikTok: Njerëzit nuk mund të bien dakord nëse kali po ecë përpara apo prapa

Fun
Jaguari

Jaguari

Kalo në kategori