LAJMI I FUNDIT:

Apple do të zëvendësojë bateritë e MacBook Pro 2016 dhe 2017

Apple do të zëvendësojë bateritë e MacBook Pro 2016 dhe 2017

Apple sapo lëshoi përditësimin më të ri të softuerit të saj macOS Big Sur 11.2.1, dhe ky përditësim rregullon një numër të metash, duke përfshirë edhe përëmirësimin për disa modele të MacBook Pro 2016 dhe 2017 të cilët nuk mbushen mirë me bateri.

Reklama

Apple ka lëshuar një dokument mbështetës në lidhje me këtë çështje dhe nëse dikush ka një nga këto modeledhe përditësimi më i ri nuk e rregullon problemin, atëherë Apple do të zëvendësojë baterinë.

Disa pronarë të modeleve MacBook Pro 2016 dhe 2017 kanë pasur një problem kur pajisja e tyre nuk do të mbushej me mbi 1%. Kjo do të tregojë gjendjen e shëndetit të baterisë dhe Apple është zotuar se do të zëvendësojë baterinë për secilin model që e ka një problem të tillë.

Në trend Teknologji

Më shumë
Droni ushtarak amerikan i kontrolluar nga inteligjenca artificiale ‘vret’ operatorin e tij në një test të simuluar

Droni ushtarak amerikan i kontrolluar nga inteligjenca artificiale ‘vret’ operatorin e tij në një test të simuluar

Teknologji
Prezantohen Nokia C110 dhe C300 – publikohen specifikat dhe çmimet

Prezantohen Nokia C110 dhe C300 – publikohen specifikat dhe çmimet

Teknologji
Qualcomm do të prezantojë Snapdragon 8 Gen 3 më 24 tetor

Qualcomm do të prezantojë Snapdragon 8 Gen 3 më 24 tetor

Teknologji
Andi Mashkulli, 15 vjeçari që u shpall fitues i garës mbarëkombëtare në fushën e teknologjisë informative

Andi Mashkulli, 15 vjeçari që u shpall fitues i garës mbarëkombëtare në fushën e teknologjisë informative

Teknologji
Këto imazhe tregojnë se Galaxy Z Flip 5 është vendosur të sfidojë rivalët duke sjellë një ekran më të madh të pjesës së pasme

Këto imazhe tregojnë se Galaxy Z Flip 5 është vendosur të sfidojë rivalët duke sjellë një ekran më të madh të pjesës së pasme

Teknologji
Inteligjenca Artificiale zbuloi peshën e Kim Jong Un, thotë Koreja e Jugut

Inteligjenca Artificiale zbuloi peshën e Kim Jong Un, thotë Koreja e Jugut

Teknologji
Kalo në kategori