LAJMI I FUNDIT:

Apple lanson Macbook-ët me çipa të rinj M2

Apple lanson Macbook-ët me çipa të rinj M2

Apple Inc prezantoi të martën MacBooks të mundësuar nga çipat e saj të rinj dhe më të shpejtë M2 Pro dhe M2 Max në një lansim të befasishëm disa javë përpara datës së zakonshme.

Lansimi i pajisjeve që përdorin versionet më të fundit të Apple të çipit M2, të cilin e debutoi vitin e kaluar, është si rezultat i vendimit të gjigantit të teknologjisë në vitin 2020 për të përdorur gjysmëpërçues të dizajnuar nga vetë kompania pas 15 vjetësh mbështetje në teknologjia e Intel, transmeton Telegrafi.


Mac mini i ri fillon nga 599 dollarë dhe do të jetë i disponueshëm nga 24 janari. MacBook Pro 14 inç dhe 16 inç me çipat më të fundit fillon nga 1,999 dollarë, krahasuar me çmimin 1,299 dollarë për një model 13 inç të pajisur me çipin M2.

Modelet e reja Macbook Pro u pritën për muaj të tërë, por problemet e zinxhirit të furnizimit nënkuptonin që lansimi u vonua nga viti i kaluar në fillim të vitit 2023. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Sa pritet të kushtojë unaza Samsung Galaxy

Sa pritet të kushtojë unaza Samsung Galaxy

Teknologji

"Askush nga ne nuk do të ketë punë shkaku i AI", Musk tregon se cili skenar duhet të realizohet për të ndodhur

Teknologji
Lojtari i video-lojërave bëri atë që besohej se ishte e pamundur

Lojtari i video-lojërave bëri atë që besohej se ishte e pamundur

Lojëra
Dy opsione shumë të rëndësishme në dispozicion të përdoruesve të WhatsApp

Dy opsione shumë të rëndësishme në dispozicion të përdoruesve të WhatsApp

Teknologji
Për herë të parë në më shumë se 8 vjet, Google rrit çmimin maksimal të një aplikacioni në Play Store

Për herë të parë në më shumë se 8 vjet, Google rrit çmimin maksimal të një aplikacioni në Play Store

Teknologji
iPhone 4 SE i Apple do të jetë më i shtrenjtë se paraardhësi i tij

iPhone 4 SE i Apple do të jetë më i shtrenjtë se paraardhësi i tij

Teknologji
Kalo në kategori