LAJMI I FUNDIT:

Agjencia nga Bangladeshi kërkon punëtorë për punësim në Kosovë

Agjencia nga Bangladeshi kërkon punëtorë për punësim në Kosovë

Një agjenci e punësimit me bazë në kryeqytetin e Bangladeshit, Dhaka, po kërkon punëtorë për t’i sjell në Kosovë.

Një faqe në Facebook me emrin “M/S. Tangail Overseas R.L-860”, ka ftuar qytetarët e Bangladeshit që të lajmërohen për punë urgjente në Kosovë.

Fushat në të cilat kërkohen punëtorë janë ndërtimtaria, agrokultura, fabrikat, hoteleria dhe shërbime të sektorëve të ndryshëm.

Madje, në këtë faqe thuhet se të interesuarit nga Bangladeshi për këto vende pune mund të lajmërohen edhe në numrat kontaktues.

Telegrafi ka provuar të kontaktojë me personat përgjegjës të agjencisë për të parë se sa është reale faqja dhe se a ka punëtorë nga Bangladeshi që tashmë kanë ardhur në Kosovë.

Deri në momentin e publikimit, Telegrafi nuk ka pranuar përgjigje përmes email-it e as numrat e telefonit që janë të vendosur në faqen e Facebook-ut të “M/S. Tangail Overseas R.L-860”, nuk kanë pasur qasje.

Reklama

Gjithashtu kjo faqe ka bërë thirrje të njëjtë për punësim edhe në shtete tjera si Kroacia, Rumania e vende të tjera të BE-së dhe rajonit.

Së fundmi, mediat në Shqipëri kanë raportuar për një numër të konsiderueshëm që kanë ardhur nga Bangladeshi dhe vendet e tjera për të punuar në fusha të ndryshme, sidomos në bisneset e prodhimit dhe industrisë. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Qeveria miraton Projektligjin për tatimet, ministri Murati tregon se kush do të përfitojë nga falja e tatimit për vitin 2023

Qeveria miraton Projektligjin për tatimet, ministri Murati tregon se kush do të përfitojë nga falja e tatimit për vitin 2023

Ekonomi
Këto janë lagjet që pritet të futen në sistem të ngrohtores, Osmani tregon për shtrirjen e rrjetit të Termokosit në Prishtinë

Këto janë lagjet që pritet të futen në sistem të ngrohtores, Osmani tregon për shtrirjen e rrjetit të Termokosit në Prishtinë

Donjeta Zeqiraj
Gjermania miraton Projektligjin që lejon ardhjen e 50 mijë punëtorëve në vit nga Ballkani, këto janë lehtësimet për t'u pajisur me vizë

Gjermania miraton Projektligjin që lejon ardhjen e 50 mijë punëtorëve në vit nga Ballkani, këto janë lehtësimet për t'u pajisur me vizë

Botë
Si do të transformohet Kosova pas partneritetit mes Arizona State University dhe UNI – Universum International College?

Si do të transformohet Kosova pas partneritetit mes Arizona State University dhe UNI – Universum International College?

Donjeta Zeqiraj
Paqartësi për qytetarët lidhur me pagesën e tatimit në pronë, Ministria e Financave nuk përgjigjet

Paqartësi për qytetarët lidhur me pagesën e tatimit në pronë, Ministria e Financave nuk përgjigjet

Ekonomi
WSJ: Ekonomia ruse drejt kolapsit, lufta dobësoi të ardhurat dhe frenoi investimet

WSJ: Ekonomia ruse drejt kolapsit, lufta dobësoi të ardhurat dhe frenoi investimet

Botë
Kalo në kategori