Peja siguron fitoren në dhjetë minutat e fundit ndaj Rahovecit

Peja me mjaft vështirësi shënoi fitore ndaj Rahovecit me shifrat 82:76 (25:24, 17:23, 19:14, 21:15), në xhiron e 21-të të Prince Caffe Superligës.

Çereku i parë ishte i barabartë, ku herë njëra skuadër kalonte në epërsi e herë tjetra, pa arritur të shkëputen në rezultat dhe kjo pjesë përfundon 25:24.

Edhe periudha e dytë ishte kryesisht e barabartë deri pranë rezultatit 42:38, kur mysafirët me një seri prej 0:9, shkuan në pushim me rezultat 42:47.

Edhe perioda e tretë ishte e ngjashme, me rahovecasit që kishin epërsi deri në tetë pikë, por me verdhezinjtë që u rikthyen shpejt, ku rezultati pas 30 minutash ishte 61:61, duke bërë që gjithçka të vendoset në dhjetë minutat e fundit.

Por, verdhezinjtë u treguan më të vëmendshëm në momentet vendimtare, edhe pse Vreshtarët luftuan deri në fund, por fitorja i takoi Pejës 82:76.

Te Peja më të mirët ishin Arti Hajdari me 30 pikë, pesë kërcime e katër asistime dhe Jalen Tate me 24 pikë, nëntë kërcime dhe gjashtë asistime, kurse te Rahoveci më i miri ishte Jack Pagenkopf me 29 pikë e shtatë kërcime.

Peja ka 14 fitore e shtatë humbje, ndërsa Rahoveci mbetet në vendin e fundit me dy fitore e 19 humbje.

Van Dijk i pakënaqur tek Liverpooli, legjenda e klubit paralajmëron transferimin e tij tek Real Madridi

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Barcelona pendohet për qëndrimin e Xavit? Ekziston mundësia që spanjolli të shkarkohet nga klubi