Deputeti i LSDM-së, Muhamed Zeqiri ka dhënë dëshminë e tij në Gjykatën Penale ku po mbahet gjykimi për tentimvrasjen e Ziadin Selës, deputet dhe kryetar i Aleancës për Shqiptarët.

Zeqiri arriti të identifikojë dy persona, si pjesëmarrës në dhunën ndaj Ziadin Selës, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Sipas tij, kur Ziadin Sela është nxjedrrë nga salla e konferencave, ai vetëm se ishte goditur me mjete të forta.

Zeqiri ka sqaruar se për shkak të flokëve të gjata, disa deputetë kanë menduar se është rrahur ai vetë, dhe jo Ziadin Sela. /Telegrafi/