Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka thënë se ka nisur hetimet lidhur me rastin e vjedhjes së kasafortës në Agjencinë e Ushqimit dhe Veterinarisë.

Reklama

Këtë e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësja e kësaj prokurorie, Laureta Ulaj.

“Prokuroria Themelore në Prishtinë ne bashkëpunim me Policinë e Kosovës, është duke i ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore për ndriçimin e rrethanave dhe zbardhjes së plotë të rastit ne fjalë. Kaq mund të themi tani për tani”, ka thënë Ulaj.

Vjedhje edhe në AUV, merret kasaforta Vjedhje edhe në AUV, merret kasaforta

Ndërkaq, zëdhënësi i policisë, Baki Kelani ka konfirmuar për Telegrafin se sot rreth orës 08:05 është raportuar se në një objekt në Fushë Kosovë është kryer një vjedhje.

Reklama

Sipas tij, njësitet kompetente policore kanë dal në vendin e ngjarjes dhe janë duke kryer hetime për rastin. /Telegrafi/

Reklama