LAJMI I FUNDIT:

Veshjet më të mira në “Friends” nga Rachel, Monica, Phoebe dhe të tjerët

Veshjet më të mira në “Friends” nga Rachel, Monica, Phoebe dhe të tjerët

Kur bëhej fjalë për të veshur veshje të paharrueshme, yjet e “Friends” rrallë ishin jashtë loje.

Të enjten e javës së kaluar në mesnatë, adhuruesit e serialit më në fund u trajtuan me episodin special të ribashkimit të shfaqjes, i cili mblodhi së bashku të gjashtë anëtarët e grupit kryesor – Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry dhe David Schwimmer – për një natë nostalgjie të pa harrueshme.

Mbrëmja e mbushur me yje përfshiu gjithashtu një “shfaqje mode”, me Cindy Crawford, Cara Delevingne dhe Justin Bieber që shfaqën disa nga kostumet më të paharrueshme nga dhjetë sezonet e serialit.

Nga modelet trendi të modës deri te ato më qesharaket, episodet e panumërta të “Friends” mund të ishin quajtur “The One With the Iconic Style”.

Më poshtë ua sjellim disa nga pamjet më legjendare të serialit.

Fustani i martesës së Rachel

Pantallonat prej lëkure të Ross

Çizmet torturuese të Monica

Veshja shumë stresore e Joey

Pantallonat e babagjyshit të Phoebe

Fustani rozë i Rachel

Bluza “Frankie Says Relax” e Ross

Fustani i martesës së Monica

“Spudnik”

Kapela gjigante e Rachel

Bluza rozë e Ross