MTV VMAs duket shumë më ndryshe këtë vit në krahasim me vitet e kaluara.

E drejtuar nga Keke Palmer, ceremonia e ndarjes së çmimeve, e cila nderon më të mirët e muzikës në vitin 2020, u mbajt në arenat e jashtme të sigurta nga COVID-19 në New York.

Përderisa nuk kishte një audiencë të madhe kësaj here, kishte ende një listë të interpretuesve yje këtë vit, duke përfshirë talentet si Lady Gaga dhe Ariana Grande, BTS , Miley Cyrus, The Weeknd si dhe Doja Cat.

Për shkak të distancimit social shumica e interpretimeve ishin të para-regjistruara, por edhe pozimet për tapetin e kuq yjet i përfunduan përpara se të shfaqeshin mbrëmë.

Sidoqoftë, kjo shënon një nga ngjarjet e para madhore që zhvillohet që nga fillimi i pandemisë dhe duke marrë parasysh se në MTV VMAs  ka pamje të paharrueshme edhe këtë vit yjet u munduan të duken bukur në realitetin e ri.

Më poshtë gjeni dukjet më të mira të yjeve në këtë ceremoni:

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

/Telegrafi/