Disa nga yjet më të mëdhenj britanik të televizionit u bashkuan fizikisht mbrëmë (e diel) për “Bafta Television Awards”, ceremonia më prestigjioze në kalendarin e industrisë.

Jo vetëm që viti që lamë pas ka qenë një vit i madh për TV – ekrani i vogël ka siguruar një shpërqendrim shumë të nevojshëm nga gjithçka që ka ndodhur gjatë 12 muajve të fundit – por pas një viti ceremonish virtuale, ngjarja e mbrëmshme bashkoi shumë emra të njohur në mënyrë fizike.

Mbrëmja u zhvillua me disa nga të famshmit tanë të preferuar të ekranit duke ecur në tapetin e kuq me veshje të mahnitshme.

Siç është traditë, ne jemi këtu për t’ju sjellë pamjet më të shquara dhe të bukura nga nata e madhe.

Kështu që, pa zhurmë të mëtejshme, shkoni më poshtë për të parë çdo veshje të veçantë nga mbrëmja e kaluar:

Siena Kelly

Billie Piper

AJ Odudu

Michaela Coel

Nicola Coughlan

Jodie Comer

Golda Rosheuvel

Helena Bonham