LAJMI I FUNDIT:

Aktiviteti i studentëve të AAB-së “Lë gjurmë për Paqe” në kuadër te fushatës “United for Peace (Foto)

Aktiviteti i studentëve të AAB-së “Lë gjurmë për Paqe” në kuadër te fushatës “United for Peace (Foto)

Studentë të kolegjit AAB kanë mbajtur një aktivitet në sheshin “Zahir Pajaziti”.

Reklama

“United for Peace” është quajtur aktiviteti i tyre e cila është një fushatë e dizajnuar nga studentët e AAB-së , si pjesë e projektit global “Facebook global digital challenge” ku marrin pjesë universitete amerikane dhe jo amerikane.

Kastriot Hetemi njëri nga anëtarët e kësaj fushate tha se qëllimi i fushatës së tyre është promovimi i paqes në vendin tonë dhe vetëdijesimi i i të rinjve kundër ekstremizmit të dhunshëm.

“Në kuadër të fushatës ne bëjmë aktivitete të ndryshme si brenda AAB-së po ashtu jashtë, kemi zhvilluar ligjëratë për raportimin e mediave mbi ekstremizmin, debate me përfaqësues të institucioneve të sigurisë për rolin e tyre në këtë çështje por edhe takime në forma të ndryshme me të rinjtë”, ka thënë Hetemi.

Ai ka theksuar se vendi është në duart e rinis, dhe se rinia duhet t’i ndryshojë gjërat për të mirë./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme eventuale

Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme eventuale

Lajme
Vrau bashkëshorten me sëpatë, dënohet me 25 vjet burgim prishtinasi

Vrau bashkëshorten me sëpatë, dënohet me 25 vjet burgim prishtinasi

Lajme
Një burrë sulmon seksualisht një burrë tjetër në Llapnasellë

Një burrë sulmon seksualisht një burrë tjetër në Llapnasellë

Kronika e Zezë
Vrasja e rëndë e mësimdhënëses në Prishtinë, deklarata e Policisë dhe Prokurorisë – gjithçka që dihet deri tani

Vrasja e rëndë e mësimdhënëses në Prishtinë, deklarata e Policisë dhe Prokurorisë – gjithçka që dihet deri tani

Besnike Salihu
Kurti përmend sërish shkëmbimin territorial: Ishte për ndarjen e Kosovës, i joshte edhe disa shqiptarë

Kurti përmend sërish shkëmbimin territorial: Ishte për ndarjen e Kosovës, i joshte edhe disa shqiptarë

Lajme
Kërkesat e SHBA-së dhe BE-së për situatën në veri - Escobar dhe Lajçak sonte takohen me Kurtin, nesër me Osmanin

Kërkesat e SHBA-së dhe BE-së për situatën në veri - Escobar dhe Lajçak sonte takohen me Kurtin, nesër me Osmanin

Lajme
Kalo në kategori