Pak të forta, por praktike, të lezetshme dhe urbane

Këto janë pantofla që në pamje të parë duken si ato të shtëpisë, por në fakt janë të destinuara për aktivitete në natyrë dhe vishen si në muajt e dimrit ashtu edhe në vjeshtë, edhe pse tingëllon krejtësisht e pabesueshme! – translate Telegrafi.

Kjo modele disi ka gjetur rrugën drejt zemrave të adhuruesve të modës, ndaj gjithnjë e më shpesh në Instagram shohim bloggere dhe influencuese duke pozuar me pantofla dimërore.

Ato janë të mbushura me gëzof, gjë që sigurisht i bën të ngrohta, por asgjë tjetër, dhe në shumicën e rasteve ato janë të zbukuruara me një taban të dallueshëm anatomik.

Përveç pantoflave me lesh, të njohura janë edhe pantoflat e ngjashme në formë këpucësh.

/Telegrafi/