Frymëzimi aq i nevojshëm i veshjeve ka qenë i paktë gjatë vitit që lamë pas, por fatmirësisht kostumet nga seriali “Bridgerton” kanë dhënë shumë inspirim.

“Bridgerton”, bazuar në serinë më të shitur të romaneve të Julia Quinn, përmban sasi të bollshme të veshjeve inspiruese.

Ndërsa skemat e personazheve bien në dashuri dhe merren me aktivitete të tjera për të bërë thashetheme, ata veshin fustane me bel të theksuar, mëngë të lidhura me dantella dhe bizhuteri dekadente, duke e bërë veshjen në  “Bridgerton” një burim frymëzimi për adhuruesit e modës moderne.

Seriali është pëlqyer nga një numër i madh njerëzish dhe veshjet kanë krijuar trende dhe sfida të ndryshme, sidomos në TikTok.

Disa nga momentet e modës më të spikatura në serial e që janë trend edhe sot i gjeni më poshtë:

Fustane shtëpie elegante

Zbukurime të lezetshme të flokëve

Gjerdane elegante

Këpucë të sheshta

Doreza ekstravagante