0Shares

Fustani i bardhë mund të jetë mjaft i dukshëm dhe i thjeshtë, por edhe elegant dhe pompoz.

Kur vishni fustan të tillë mund të dilni edhe në piknik, edhe në raste solemne.

Ngjyrës së bardhë perfekt i përshtatet çdo stil, prandaj fustani i bardhë njësoj mund të duket edhe nëse është model minimal, arkitektonik apo së paku boho, romantik me dantella.

Është e sigurt që fustani i vogël i bardhë është investim i mirë.

Ne ju ofrojmë disa opsione se si yjet e njohura i kanë stilizuar dhe në cilat raste i kanë veshur fustanet e veta të bardha.

Rooney Mara

Actress Rooney Mara attends the photocall of Carol at the 68th Annual Cannes Film Festival at Palais des Festivals in Cannes, France, on 17 May 2015. Photo: Hubert Boesl - NO WIRE SERVICE - NO WIRE SERVICE -, Image: 245313223, License: Rights-managed, Restrictions: GERMANY OUT, Model Release: no, Credit line: Profimedia, AFP

Sienna Miller

New York, NY - Sienna Miller at the NYC premiere of 'American Sniper,' held at Jazz at Lincoln Center's Frederick P. Rose Hall. December 15, 2014, Image: 213268437, License: Rights-managed, Restrictions: NO Brazil, Model Release: no, Credit line: Profimedia, AKM-GSI

Leigh Lezark

Leigh Lezark in attendance for The Eighth Annual Veuve Clicquot Polo Classic, Liberty State Park, Jersey City, NJ May 30, 2015., Image: 246880221, License: Rights-managed, Restrictions: For usage credit please use; Gregorio T. Binuya/Everett Collection, Model Release: no, Credit line: Profimedia, Everett

Poppy Delevingne

Poppy Delevigne Tag Heuer Party Principaut De Monaco 24-may-2015, Image: 246349871, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, SGP

Stella McCartney

Stella McCartney

files

Lily Aldridge

Beverly Hills, CA - Lily Aldridge lunches at Bel Bambini. The 30-year-old model changed outfits from earlier in the day and is now wearing a white dress paired with black mules. Lily brings a pop of color with red lips and an embroidered handbag. April 5, 2016, Image: 280656159, License: Rights-managed, Restrictions: NO Brazil, Model Release: no, Credit line: Profimedia, AKM-GSI

Elsa Hosk

June 13, 2016 - New York City, NY, USA - Victoria's Secret Angel Elsa Hosk wears a short summer dress as she goes out in Tribeca on June 13 2016 in New York City, Image: 290436210, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Zuma Press - Entertaiment

/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)