LAJMI I FUNDIT:

Lulzim Peci

67 Artikuj

Ushtria serbe propozon rikthimin e shërbimit të detyrueshëm ushtarak, Peci: Do të ndikojë në ikjen e të rinjve nga Lugina e Preshevës

Ushtria serbe propozon rikthimin e shërbimit të detyrueshëm ushtarak, Peci: Do të ndikojë në ikjen e të rinjve nga Lugina e Preshevës

Kosovë
Pas zgjedhjeve në Serbi, Peci: Nuk do të ndryshojë qasja e Beogradit ndaj Kosovës

Pas zgjedhjeve në Serbi, Peci: Nuk do të ndryshojë qasja e Beogradit ndaj Kosovës

Kosovë
Peci: Vulin do t’i bashkohet Vuçiqit dhe Sheshelit në koalicionin e kalorësve të vdekjes

Peci: Vulin do t’i bashkohet Vuçiqit dhe Sheshelit në koalicionin e kalorësve të vdekjes

Kosovë
Ushtria serbe në kufi me Kosovën, Peci: Rusia përmes Vuçiqit e Serbisë po e kërcënon NATO-n

Ushtria serbe në kufi me Kosovën, Peci: Rusia përmes Vuçiqit e Serbisë po e kërcënon NATO-n

Kosovë
Ish-ambasadori Peci: Nëse e majta fiton në Spanjë, mund të ketë qasje më felksibile ndaj Kosovës

Ish-ambasadori Peci: Nëse e majta fiton në Spanjë, mund të ketë qasje më felksibile ndaj Kosovës

Kosovë
Peci lavdëron aksionin për konfiskimin e armatimit në Zveçan: Vuçiqi paralajmëronte se diçka mund të ndodh në veri më 28 qershor

Peci lavdëron aksionin për konfiskimin e armatimit në Zveçan: Vuçiqi paralajmëronte se diçka mund të ndodh në veri më 28 qershor

Kosovë
Anulimi i mbledhjes së përbashkët, Peci: Nuk ka asnjë arsye që të na mbetet hatri pse Shqipëria nuk po dëshiron të mbytet me ne

Anulimi i mbledhjes së përbashkët, Peci: Nuk ka asnjë arsye që të na mbetet hatri pse Shqipëria nuk po dëshiron të mbytet me ne

Kosovë
Ish-ambasadori Peci: Mirupafshim në Kosovën e izoluar dhe të bankrotuar, qysh e lypshim e gjetshim

Ish-ambasadori Peci: Mirupafshim në Kosovën e izoluar dhe të bankrotuar, qysh e lypshim e gjetshim

Kosovë
Radoiçiq, Lista Serbe e Dodik, Peci: Maskaradë e dështuar e idesë “Serbi e madhe”

Radoiçiq, Lista Serbe e Dodik, Peci: Maskaradë e dështuar e idesë “Serbi e madhe”

Siguri
Joseph: Aneksi i marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi ka paqartësi që krijojnë pikëpyetje

Joseph: Aneksi i marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi ka paqartësi që krijojnë pikëpyetje

Kosovë
Lulzim Peci: Pas masakrës në Prekaz, Rugova kishte refuzuar ftesën e presidentit Chirac që ta vizitonte Francën

Lulzim Peci: Pas masakrës në Prekaz, Rugova kishte refuzuar ftesën e presidentit Chirac që ta vizitonte Francën

Kosovë
Peci: Kurtit i duhet praktikisht të bëjë atë që ka kundërshtuar

Peci: Kurtit i duhet praktikisht të bëjë atë që ka kundërshtuar

Kosovë
Gylenistët, kleçkë në raportet Kosovë-Turqi

Gylenistët, kleçkë në raportet Kosovë-Turqi

Kosovë
Lulzim Peci: Nëse Kosova shpallet fajtore për procesin e dialogut, atëherë prishen raportet me aleatët

Lulzim Peci: Nëse Kosova shpallet fajtore për procesin e dialogut, atëherë prishen raportet me aleatët

Kosovë
Analistët: Pasojat e situatës së tensionuar në veri po i vuajnë qytetarët serbë atje

Analistët: Pasojat e situatës së tensionuar në veri po i vuajnë qytetarët serbë atje

Elfije Boletini
Lulzim Peci: Tentimi i Serbisë për të kthyer ushtrinë në Kosovë, përpjekje për agresion ndaj një vendi te pavarur

Lulzim Peci: Tentimi i Serbisë për të kthyer ushtrinë në Kosovë, përpjekje për agresion ndaj një vendi te pavarur

Kosovë
Peci: Për të zgjidhur situatën me targat në bisedime duhet të përfshihet edhe NATO-ja

Peci: Për të zgjidhur situatën me targat në bisedime duhet të përfshihet edhe NATO-ja

Kosovë
Çështja e targave, Peci: Jam i bindur që do të tejkalohet brenda këtij vikendi

Çështja e targave, Peci: Jam i bindur që do të tejkalohet brenda këtij vikendi

Kosovë
Peci: Dënimin më të madh që mund të na jap SHBA-ja, është të na thotë “bëni si të doni vetë, unë po tërhiqem”

Peci: Dënimin më të madh që mund të na jap SHBA-ja, është të na thotë “bëni si të doni vetë, unë po tërhiqem”

Kosovë
Si është gjendja në veri të vendit? Përfaqësuesit shqiptarë të katër komunave tregojnë kërkesat urgjente që këtë javë ia parashtruan Kurtit

Si është gjendja në veri të vendit? Përfaqësuesit shqiptarë të katër komunave tregojnë kërkesat urgjente që këtë javë ia parashtruan Kurtit

Elfije Boletini
Peci: Kosova ka bërë autogol, Serbia po e shfrytëzon momentin për një status të veçantë autonom për shkëputjen defakto të veriut

Peci: Kosova ka bërë autogol, Serbia po e shfrytëzon momentin për një status të veçantë autonom për shkëputjen defakto të veriut

Kosovë
Peci: Komuniteti serb në veri në kontroll të grupeve kriminale

Peci: Komuniteti serb në veri në kontroll të grupeve kriminale

Kosovë
Peci: Ballkan të Hapur me aleatë të Rusisë nuk mund të ketë

Peci: Ballkan të Hapur me aleatë të Rusisë nuk mund të ketë

Kosovë
Kriza energjetike, Peci: Gabimi më i madh i Kosovës është mosndërtimi i termocentraleve

Kriza energjetike, Peci: Gabimi më i madh i Kosovës është mosndërtimi i termocentraleve

Energjetika