LAJMI I FUNDIT:
Deontay Wilder

Deontay Wilder

511 Artikuj

Info

Deontay Leshun Wilder (i lindur më 22 tetor 1985) është boksier profesionit amerikan. Ai mban titullin WBC në pesha të rënda që nga viti 2015. Si një amator ai ka fituar medaljen e bronztë në kategorinë e peshave të rënda në Olimpiadën e vitit 2008. Pas kësaj arritje, ai e shpiku nofkën ‘Bombarduesi i Bronztë’, por ai e sajoi duke u inspiruar nga Joe Louis, i cili e quante vetën ‘Bombarduesi i Kaftë’.

Wilder apo Ngannou – Fury tregon se cili prej tyre e ka goditjen më ‘të frikshme’

Wilder apo Ngannou – Fury tregon se cili prej tyre e ka goditjen më ‘të frikshme’

Boks
Anthony Joshua tregon katër kundërshtarët e mundshëm për duelin e tij të radhës

Anthony Joshua tregon katër kundërshtarët e mundshëm për duelin e tij të radhës

Boks
Dhjetë boksierët më të mirë në peshat e rënda për vitin 2023

Dhjetë boksierët më të mirë në peshat e rënda për vitin 2023

Boks
Deontay Wilder akuzon Anthony Joshuan se po i shmanget përballjes me të

Deontay Wilder akuzon Anthony Joshuan se po i shmanget përballjes me të

Boks
Çfarë do të thotë humbja tronditëse e Wilder për Joshuan, Furyn, Usyk dhe Dubois

Çfarë do të thotë humbja tronditëse e Wilder për Joshuan, Furyn, Usyk dhe Dubois

Boks
Publikohen pamjet kur Wilder bëri goditje të paligjshme ndaj Parker, nuk iu hoqën pikët

Publikohen pamjet kur Wilder bëri goditje të paligjshme ndaj Parker, nuk iu hoqën pikët

Boks
Dalin statistikat nga gjyqtarët: Kush realizoi goditje më shumë në duelin Wilder – Parker

Dalin statistikat nga gjyqtarët: Kush realizoi goditje më shumë në duelin Wilder – Parker

Boks
Wilder mori një “breshëri” grushtesh nga Parker, tifozët nuk mund ta besojnë si iu mbijetoi atyre

Wilder mori një “breshëri” grushtesh nga Parker, tifozët nuk mund ta besojnë si iu mbijetoi atyre

Boks
Nga sa para fituan boksierët pas meçeve në eventin “Day of Reckoning”?

Nga sa para fituan boksierët pas meçeve në eventin “Day of Reckoning”?

Boks
Deontay Wilder mohon lajmet për pensionim, thotë se ky nuk është fundi i karrierës së tij

Deontay Wilder mohon lajmet për pensionim, thotë se ky nuk është fundi i karrierës së tij

Boks
Promotori i Joshuas “përqesh” Wilderin pas humbjes: Ai ka prishur planet tona

Promotori i Joshuas “përqesh” Wilderin pas humbjes: Ai ka prishur planet tona

Boks
“Mendoj se të gjithë duan ta shohin këtë përballje” – Joshua nuk e përjashton mundësinë e një dueli me Wilder

“Mendoj se të gjithë duan ta shohin këtë përballje” – Joshua nuk e përjashton mundësinë e një dueli me Wilder

Boks
Joseph Parker shkakton befasinë e vitit, mposht Deontay Wilder pas 12 raundesh

Joseph Parker shkakton befasinë e vitit, mposht Deontay Wilder pas 12 raundesh

Boks
Deontay Wilder si gjithmonë me stil niset drejt ringut  

Deontay Wilder si gjithmonë me stil niset drejt ringut  

Boks
Cristiano Ronaldo arrin në eventin e madh të boksit që po mbahet në Arabinë Saudite

Cristiano Ronaldo arrin në eventin e madh të boksit që po mbahet në Arabinë Saudite

Boks
E gjitha ajo që ndodhi në “Day of Reckoning”: Fitojnë Parker dhe Joshua

E gjitha ajo që ndodhi në “Day of Reckoning”: Fitojnë Parker dhe Joshua

Boks
Orari i meçeve, Joshua vs Wallin dhe Wilder vs Parker

Orari i meçeve, Joshua vs Wallin dhe Wilder vs Parker

Boks
Wilder vs Parker, nga sa para fitojnë boksierët për meçin e sotëm

Wilder vs Parker, nga sa para fitojnë boksierët për meçin e sotëm

Boks
Jo vetëm paratë, Joshua ka një tjetër objektiv nëse e mposht Wallinin – lufta me një kampion

Jo vetëm paratë, Joshua ka një tjetër objektiv nëse e mposht Wallinin – lufta me një kampion

Boks
Mbrëmje spektakolare e boksit, Joshua dhe Wilder do të zbresin në të njëjtin ring, por me kundërshtar të ndryshëm

Mbrëmje spektakolare e boksit, Joshua dhe Wilder do të zbresin në të njëjtin ring, por me kundërshtar të ndryshëm

Boks
Francis Ngannou bën namin në boksin ndërkombëtar: Fiton një vend në elitën e WBC-së

Francis Ngannou bën namin në boksin ndërkombëtar: Fiton një vend në elitën e WBC-së

Boks
Boksojnë në të njëjtën natë – zbulohet kundërshtari i Joshuas dhe ai i Wilderit

Boksojnë në të njëjtën natë – zbulohet kundërshtari i Joshuas dhe ai i Wilderit

Boks
“Do të ishte një katastrofë” – Deontay Wilder me paralajmërim për Anthony Joshuan

“Do të ishte një katastrofë” – Deontay Wilder me paralajmërim për Anthony Joshuan

Boks
E nokautoi Heleniusin në raundin e shtatë – por Joshua me kundërshtarin e radhës do ta ketë shumë të vështirë

E nokautoi Heleniusin në raundin e shtatë – por Joshua me kundërshtarin e radhës do ta ketë shumë të vështirë

Boks