LAJMI I FUNDIT:

Syzet e mëdha të zeza që i duam: Zgjidhni ndër pesë variante stilesh

Syzet e mëdha të zeza që i duam: Zgjidhni ndër pesë variante stilesh
dreamstime
Reklama

Kanë një karrierë mbresëlënëse, ndaj me kalimin e kohës, syzet e errëta kanë zënë një vend kryesor në botën e aksesorëve të modës

Janë të veçanta dhe të bukura, vijnë në disa versione, të gjitha janë të dekoruara me elegancë të veçantë.


Ne kemi në dispozicion disa stile shumë atraktive – zgjidhni syze dielli sipas formës së fytyrës, nuk mund të gaboni me të zezën, transmeton Telegrafi.

Modelet e mëdha dhe të rrumbullakëta u përshtaten shumë fytyrave, ndaj nuk dalin kurrë nga moda dhe janë gjithmonë të kërkuara, pavarësisht tendencave.

Syzet më të ngushta erdhën në modë disa vite më parë, ato u frymëzuan nga vitet nëntëdhjetë kur format më të vogla ishin hit.

Syzet perfekte të rrumbullakëta janë një përkushtim për modelin ‘lenonica’, i cili vjen nga vitet shtatëdhjetë.

Sigurisht, modelet nga mesi i shekullit të kaluar janë ende të kërkuara – korniza e njohur ‘sy maceje’ i jep fytyrës një notë shumë femërore.

Këto janë gjithashtu ideale për një film fantastiko-shkencor, ne fjalë për fjalë mund të fshihemi pas tyre. /Telegrafi/