LAJMI I FUNDIT:

Suspendohet infermierja që i kishte lyer flokët e kuqe, derisa spitali punonte me mungesë stafi (Foto)

Suspendohet infermierja që i kishte lyer flokët e kuqe, derisa spitali punonte me mungesë stafi (Foto)

Donna Crichton është suspenduar nga një spital në Lincolnshire të Anglisë, për shkak se i kishte lyer flokët e kuqe. Pikërisht në kohën kur ky institucion shëndetësor, po punonte me mungesë stafi.

Infermieres 53-vjeçare, i kërkuan të largohej nga puna për afat të pacaktuar, derisa ngjyra e flokëve të saj t’i kthehet normalitetit, transmeton Telegrafi.


E kualifikuar si infermiere më 1988, ajo ishte regjistruar si mami pas katër vitesh, teksa shërben në këtë profesion për 30 vjet me radhë.

Infermierja Crichton me flokët e lyera kuq

Gjatë tërë kësaj kohë, ajo i kishte lyer flokët brej ngjyrës së bardhë, deri në rozë shndritëse, derisa u paraqit me nuancën sikur ‘kutitë e kuqe të postës’, për të cilën konsideruan se ishte e papërshtatshme.

“Të them se ndjehesha e shkatërruar dhe e përulur është pak, më dukej sikur më asgjësuan”, ka thënë Crichton.

Sipas saj, dallimi në bazë të ngjyrës së flokëve është diskriminim, veçanërisht ndaj saj që me shumë mund dhe eksperiencë, ia dedikoi tërë jetën profesionit. Madje, në kohën kur spitali po kalonte nëpër periudhë të vështirë, në pamundësi të pranonte infermierë shtesë, apo të trajnonte të rinj.

E zhgënjyer me tretmanin e ulët, Crichron ka dhënë dorëheqje për të mos u kthyer më kurrë, ndërsa gjithçka e konsideron ën dëm të spitalit dhe pacientëve, që duhet të presin shumë më gjatë. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Demi i madh po 'shëtiste' në Kroaci, shikoni si e larguan nga rruga

Demi i madh po 'shëtiste' në Kroaci, shikoni si e larguan nga rruga

Fun
Banorët e një fshati në Angli në hall nga pulat – ankohen edhe në “nivele të larta të pushtetit”

Banorët e një fshati në Angli në hall nga pulat – ankohen edhe në “nivele të larta të pushtetit”

Interesante
Mbi 16 milionë shikime - babai me fëmijët u përpoq të sabotonte një grua maratoniste

Mbi 16 milionë shikime - babai me fëmijët u përpoq të sabotonte një grua maratoniste

Fun
Kryeministri britanik në cilësinë e “futbollistit” – pamjet bëhen virale

Kryeministri britanik në cilësinë e “futbollistit” – pamjet bëhen virale

Interesante
U hodh nga jahti dhe ra mbi balenën, burri nga Zelanda e Re dënohet me 600 dollarë

U hodh nga jahti dhe ra mbi balenën, burri nga Zelanda e Re dënohet me 600 dollarë

Interesante
E rrallë: Gruaja e tradhton burrin me dashnoren e tij! (Video)

E rrallë: Gruaja e tradhton burrin me dashnoren e tij! (Video)

Kalo në kategori