LAJMI I FUNDIT:

Stili bob, por ‘më i butë’, mësoni cili është modeli i flokëve që do të dominojë 2020-ën

Stili bob, por ‘më i butë’, mësoni cili është modeli i flokëve që do të dominojë 2020-ën

Stili i flokëve Bob ishte dominues në vitin 2019 dhe kjo u vu re në të gjitha trendet e prezantuara nga stilistët kudo në botë

Reklama

Brenda këtyre 365 ditëve që po shkojnë drejt fundit, ne kemi parë prerje nga më të çuditshmet, disa prej tyre josimetrike.

Hije të çrregullta, të zbardhura dhe të stiluara në çdo mënyrë të paimagjinueshme. (Stilisti i famshëm David Lopez përmblodhi në mënyrë të përkryer trendin e 2019-ës: “Shumë, shumë bob në vitin 2019.”)

Dhe për të vazhduar, si për inerci, si shumica e gjërave në jetë, ka hapësirë që ky stil të qëndrojë edhe për 2020-ën, por do të duket pak më ndryshe.

“Gjatësia më e dukshme përpara do të vazhdojë të qëndrojë edhe përgjatë këtij viti, por skajet e flokëve do të jenë më të buta dhe më harmonikë me pjesën tjetër të tyre. Me fjalë më të thjeshta, këtë vit flokët bob do të bëhen më të butë dhe pak më të gjatë”,- tha ai.

“Më pëlqen ta quaj bob-in ‘të butë’, ku perimetri i prerjes së flokëve duket i trashë, por është paksa në formë y-je.”

Nëse jeni duke kërkuar për disa ndryshime në vitin e ri (dhe nëse ju pëlqen ndonjë nga këto modele të propozuara, pse nuk filloni të mendoni që tani?)

Ndiqni disa modele flokësh stil bob “të butë” më poshtë dhe filloni mendoni si do dukeni ju me to.

Në trend Femra

Më shumë
E fejuara 36 vjeçare e Jagger merr vëmendjen me përzgjedhjen e modës në Paris

E fejuara 36 vjeçare e Jagger merr vëmendjen me përzgjedhjen e modës në Paris

Femra
A është e shëndetshme ta lani fytyrën gjatë dushit? Ekspertët me mendime të ndara

A është e shëndetshme ta lani fytyrën gjatë dushit? Ekspertët me mendime të ndara

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
E shpallur si femra më tërheqëse në botë, Ashley Graham rrëfen se në moshën 12 vjeçare i kishin thënë të humbte peshë

E shpallur si femra më tërheqëse në botë, Ashley Graham rrëfen se në moshën 12 vjeçare i kishin thënë të humbte peshë

Femra
Pa grim dhe me flokë të çrregullta, fansat me komente të ndryshme për Selenan

Pa grim dhe me flokë të çrregullta, fansat me komente të ndryshme për Selenan

Grim
Gruaja e George Clooney rrëfen sekretin e bukurisë dhe shkëlqimit

Gruaja e George Clooney rrëfen sekretin e bukurisë dhe shkëlqimit

Femra
Kim Kardashian nxit shqetësime për humbje të tepruar të peshës me imazhet e reja nga pushimet

Kim Kardashian nxit shqetësime për humbje të tepruar të peshës me imazhet e reja nga pushimet

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Kalo në kategori