Princi William dhe Princi Harry zbuluan një statujë të re të nënës së tyre të ndjerë të enjten e javës së kaluar, duke u ribashkuar për ta nderuar atë në atë që do të kishte qenë ditëlindja e saj e 60-të.

Reklama

Vepra artistike shfaq Dianan në këmbë me fëmijë për të përfaqësuar “ndikimin e saj në gjenerata”, e veshur me një fund të drejtë dhe këmishë – një nga veshjet e saj të paharrueshme.

Stili duket se bazohet në kombinimin që Princesha kishte veshur për kartolinën e saj të Krishtlindjeve në vitin 1993, e cila shënoi kartolinën e saj të parë zyrtare të festave pas ndarjes nga Princi Charles.

Reklama

Diana qëndroi përkrah djemve të saj në foton e ëmbël, me Harryn që e shikon atë plot adhurim ndërsa William pozon para kamerës.

Reklama
Në atë që do të kishte qenë ditëlindja e 60-të, Princi William dhe Harry zbulojnë statujën e Princeshës Diana Në atë që do të kishte qenë ditëlindja e 60-të, Princi William dhe Harry zbulojnë statujën e Princeshës Diana

Megjithëse flokët e saj janë pak më të gjata në skulpturë, ngjashmëria e ndërlikuar përsërit detajet deri në shtrëngimin e rripit të saj tërheqës dhe butonat e palosur në bluzën e saj.

Pallati Kensington njoftoi se “portreti dhe stili i veshjes bazoheshin në periudhën e fundit të jetës së saj pasi ajo fitoi besim në rolin e saj si ambasadore për kauza humanitare dhe synon të përcjellë karakterin dhe dhembshurinë e saj”.

Fundet me gjatësi mesatare dhe bluzat ishin elementet kryesore në veshjet e Dianës, e cila shpesh është rikrijuar si personazh për shfaqje televizive dhe filma.

Reklama

Ceremonia e zbulimit të skulpturës në Pallatin Kensington shënoi një ribashkim të rrallë për William dhe Harry, mes përçarjes së tyre të vazhdueshme. /Telegrafi/

Reklama