LAJMI I FUNDIT:

SPB Tetovë shqipton 108 masa për tejkalim të shpejtësisë

SPB Tetovë shqipton 108 masa për tejkalim të shpejtësisë

SPB Tetovë njofton se dje janë shqiptuar 108 masa për shoferët që kanë tejkaluar shpejtësinë.

“Dje (14-prill) në periudhën nga ora 14:00 deri në ora 19:00 në zonën e SPB-Tetovë është kryer aksion kontrollues për sanksionimin e drejtuesve të mjeteve që drejtojnë automjetin me shpejtësi më të madhe se shpejtësia e lejuar.


Gjatë kontrollit janë konstatuar dhe sanksionuar gjithsej 108 masa për tejkalim të shpejtësisë. Nga këto, 65 shkelje të shpejtësisë janë regjistruar jashtë vendbanimit (TE-40 dhe GV-25), nga të cilat 4 drejtues mjetesh (TE-3 dhe GV-1) e kanë tejkaluar shpejtësinë me më shumë se 70 kilometra në orë, dhe 28 shoferë (TE -23 dhe GV-5) për më shumë se 50 kilometra në orë më shumë se sa lejohet.

Gjatë kontrollit janë sanksionuar edhe 43 shkelje të shpejtësisë në vendbanim (TE-33 dhe GV-10), si dhe
janë sanksionuar edhe 2 lloje të tjera të kundërvajtjeve në komunikacion (TE-1 dhe GV-1).

Ndaj shoferëve shkelës janë përgatitur parashtresat e parapara me ligj”, thuhet në njoftimin e SPB Tetovë./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Qeveria e vlerëson të vonuar heqjen e masave ndëshkuese ndaj Kosovës

Qeveria e vlerëson të vonuar heqjen e masave ndëshkuese ndaj Kosovës

Lajme
Kurti “godet” sistemin e drejtësisë: Aktakuzat e ngritura për gjykim në mungesë për krimet e luftës, numërohen në gishta

Kurti “godet” sistemin e drejtësisë: Aktakuzat e ngritura për gjykim në mungesë për krimet e luftës, numërohen në gishta

Drejtësi

"Avokati Mëngjesi në gjendje të rëndë", mjeku: Ka dëmtim të trurit, vendimtare 72 orët pasuese

Lajme
Ahmeti: Cilido qoftë variant do të ishte i pranueshëm, veç Albin Kurti të mos jetë kryeministër

Ahmeti: Cilido qoftë variant do të ishte i pranueshëm, veç Albin Kurti të mos jetë kryeministër

Politikë
Efekti

Efekti "TikTok", mbi 15 nxënëse të dy shkollave në Fushë-Kosovë dyshohet se i kanë gërvishtur duart e tyre

Arsim
Ndryshimet në skemën sociale, familjet në nevojë që kanë fëmijë mbi pesë vjeç mund të aplikojnë sërish për ndihmë financiare

Ndryshimet në skemën sociale, familjet në nevojë që kanë fëmijë mbi pesë vjeç mund të aplikojnë sërish për ndihmë financiare

Lajme
Kalo në kategori