Dje është mbajtur për të 53-tin vit nata e ndarjes së çmimeve CMA – Country Music Association Awards

Ky event nderon me çmime artistët që kanë shënuar arritje në industrinë e muzikës ‘country’.

Shumë artistë e njerëz të njohur të botës së televizionit ishin të pranishëm dhe sigurisht nuk kaloi pa u vënë re paraqitja e tyre në tapetin e kuq.

Më poshtë mund të shihni si u veshën yjet në eventin e rëndësishëm të muzikës:

Gigi Hadid

Nicole Kidman

Pink

Hannah Brown

Carrie Underwood

Dolly Parton

Miranda Lambert

Reese Witherspoon

Kacey Musgraves

Halsey