LAJMI I FUNDIT:

Shejku me shumë proteina

Shejku me shumë proteina

Shejku me proteina paraqet pëzierje ideale të përbërësve të cilat do të ushqejnë muskujt dhe do t’i japin trupit energji të pabesueshme.

Reklama

Përbërësit:

– 2 lugë supe luledielli të papjekur,
– 2 lugë supe bajame,
– 2 lugë supe arra,
– 2 lugë supe fara të bluara liri,
– 4 filxhanë ujë,
– 1 filxhan dredhëza (ose mjedra, manaferra, boronica),
– 2 banane,
– 2 lugë supe mjaltë apo shurup agave.

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit qitni në blender dhe përzieni një minutë, transmeton Telegrafi.