LAJMI I FUNDIT:

Serena Williams pjesë e sfilatës në Javës së Modës në New York

Serena Williams pjesë e sfilatës në Javës së Modës në New York

Serena Williams hapi sfilatën e pistës së Vogue World gjatë javës së modës në New York të hënën, e veshur me një fustan Balenciaga në ngjyrë argjendi metalike dhe pelerinë të përshtatshme deri në dysheme.

Asaj iu bashkuan katër vajza të veshura me veshje të bardha tenisi dhe duke mbajtur raketa, ndërsa në sfond luhej një regjistrim i intervistës së paharrueshme të Williams në NBC të vitit 2000.

“Dua që njerëzit të më kujtojnë si vajzën që ndryshoi tenisin ose thjesht mundi të sillte diçka të re në lojë”, tha ajo në klip.

Përfshirja e saj në ngjarje ka kuptim, pasi Williams njoftoi se do të tërhiqet nga tenisi për t’u fokusuar te familja në kopertinën për numrin e shtatorit të Vogue; ajo u shfaq për magazinën me një fustan të kaltër Balenciaga, së bashku me vajzën Olympia.

Reklama
Reklama

Ndonëse ky nuk ishte momenti i parë i Williams në pistë – ajo bëri debutimin e saj në shfaqjen Off-White vjeshtë 2022 pas vdekjes së papritur të stilistit Virgil Abloh – asaj iu bashkuan disa emra mjaft të mëdhenj në pasarelën e Vogue World.

Gigi dhe Bella Hadid, Kendall Jenner, Emily Ratajkowski, Irina Shayk, Lila Moss, Helena Christensen, Shalom Harlow dhe Karlie Kloss të gjithë modeluan së bashku me të famshëm si Brooklyn Beckham dhe Nicola Peltz, Mikhail Baryshnikov dhe Erykah.

Ndërkohë, yjet duke përfshirë Kanye West, Lori Harvey, Kourtney Kardashian dhe Travis Barker, Keke Palmer, Doja Cat dhe Jared Leto e shikonin nga rreshti i parë. /Telegrafi/

Reklama