LAJMI I FUNDIT:

Qeveria e Maqedonisë i miratoi amendamentet kushtetuese, në radhë është Kuvendi

Qeveria e Maqedonisë i miratoi amendamentet kushtetuese, në radhë është Kuvendi

Qeveria i ka miratuar draft-amendamentet e Kushtetutës së Republikës së Maqedonisë dhe i ka dërguar deri tek Kuvendi, ndërsa nga atje kanë caktuar seancë plenare për më 1 dhjetor, por seanca e komisionit kuvendar për çështje kushtetuese punën e saj do ta filloj më 7 dhjetor.

Nga zyra e kryetarit të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë dje për AIM deklaruan se verifikimi i draft tekstit të amendamenteve do tu dërgohet të gjithë deputetëve.


Kryeministri Zoran Zaev, i cili dje nëpërmes konferencës për shtyp i publikoi projekt amendamentet, dhe shpreson se të gjithë deputetët do të lëvizin dhe do të mbajnë përgjegjësinë e dhënë nga qytetarët.

Edhe deputetët e pavarur nga grupi i OBRM-PDUKM-së deklaruan se propozimet e tyre janë përfshirë në draft amendamentet./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Analisti Arjan Curri: Prokuroria e Kosovës po dyshon se Naimi ka qenë në një lidhje jashtëmartesore me një burrë

Analisti Arjan Curri: Prokuroria e Kosovës po dyshon se Naimi ka qenë në një lidhje jashtëmartesore me një burrë

Lajme
Avokatja nga Suedia: Nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridonës, bashkëshorti i saj Naimi, do të përfitonte 850 mijë euro nga sigurimi

Avokatja nga Suedia: Nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridonës, bashkëshorti i saj Naimi, do të përfitonte 850 mijë euro nga sigurimi

Lajme
Motivet e vrasjes së Liridonës, këshilltarja e Albulena Haxhiut përplaset me ish-hetuesin

Motivet e vrasjes së Liridonës, këshilltarja e Albulena Haxhiut përplaset me ish-hetuesin

Lajme
Berisha: Nuk ishte plani i vetëm i Naimit, ishte menduar edhe një inskenim me veturë

Berisha: Nuk ishte plani i vetëm i Naimit, ishte menduar edhe një inskenim me veturë

Lajme
Babai i Naim Murselit: Nuk më pranuan në rivarrimin e Liridonës, më thanë “miqësia jonë ka përfunduar”

Babai i Naim Murselit: Nuk më pranuan në rivarrimin e Liridonës, më thanë “miqësia jonë ka përfunduar”

Lajme
Rama publikon pamje nga bulevardit “Xhorxh Bush”: Magjia e festave erdhi

Rama publikon pamje nga bulevardit “Xhorxh Bush”: Magjia e festave erdhi

Komunat
Kalo në kategori