LAJMI I FUNDIT:

Prokuroria Themelore në Prishtinë për zhdukjen e Bedri Rexhepit: Jemi duke punuar me seriozitetin maksimal

Prokuroria Themelore në Prishtinë për zhdukjen e Bedri Rexhepit: Jemi duke punuar me seriozitetin maksimal

Prokuroria Themelore në Prishtinë përmes një komunikate për medie ka deklaruar se janë duke punuar  me seriozitetin maksimal dhe me të gjitha kapacitetet që disponon në koordinim të plotë më Policinë e Kosovës në rastin e zhdukjes së biznesmenit Bedri Rexhepi.

Reklama

“Prokuroria Themelore në Prishtinë, për hir të informimit të drejtë e të saktë, njofton edhe njëherë opinionin publik lidhur me rastin e zhdukjes së B.R., duke ju siguruar se në këtë çështje penale, Prokurori i Shtetit është duke punuar me seriozitetin maksimal dhe me të gjitha kapacitetet që disponon në koordinim të plotë më Policinë e Kosovës”, thuhet në komunikatë.

Një muaj paraburgim për personin që u prezantua si agjent i CIA-s duke thënë se ka informata për biznesmenin e zhdukur Bedri Rexhepi
Lexo po ashtu Një muaj paraburgim për personin që u prezantua si agjent i CIA-s duke thënë se ka informata për biznesmenin e zhdukur Bedri Rexhepi

Tutje, theksojnë ata se “Prokurori i Shtetit ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme lidhur me këtë rast, me urdhër të njëjtit është ndaluar një (1) person i dyshuar për veprën penale “Rrëmbimi” dhe një (1) person i dyshuar për veprat penale “Mashtrimi”, “Shantazhi”, “Prezantimi i rremë si person zyrtar “, “Falsifikimi i dokumenteve” dhe “Manipulimi me prova”, të parapara sipas KPRK-së, të cilët ndodhen nën masën e paraburgimit”.

“Deri më tani, përkundër bashkëpunimit edhe me strukturat e sigurisë së Kosovës, si KFOR-i, FSK-ja, etj, nuk kemi arritur ta identifikojmë vendndodhjen e tani të dëmtuarit B.R”, thuhet në komunikatë.

Dy muaj nga zhdukja e Bedri Rexhepit, familja ofron 20 mijë euro për ata që japin informacione
Lexo po ashtu Dy muaj nga zhdukja e Bedri Rexhepit, familja ofron 20 mijë euro për ata që japin informacione

Po ashtu, në komunikatë thuhet se “Ne e kuptojmë shqetësimin e familjes së të dëmtuarit dhe të shoqërisë në përgjithësi për faktin se deri më tani nuk është ndriçuar në tersi kjo çështje penale, mirëpo ju njoftojmë se prokuroria është duke e trajtuar me seriozitetin më të lartë këtë rast”.

Ndryshe, nga data 8 prill Bedri Rexhepi nga Lipjani është zhdukur dhe askush nuk di për fatin e tij.

Familja e tij, tash po kërkon ndihmën e qytetarëve për ta gjetur Bedriun, madje për këtë po ofron edhe para.

Ai u zhduk në rrethana misterioze mbrëmjen e 8 prillit, ndërkaq lidhur me zhdukjen e tij është arrestuar Jeton Vllasaliu, i cili po qëndron në paraburgim nën dyshimet se ka gisht në rrëmbimin e Bedriut. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Bugajski: Pajtohem me Kurtin, deklarata e Blinken ka qenë naive, SHBA-ja do të duhej të aplikonte masa ndaj Serbisë

Bugajski: Pajtohem me Kurtin, deklarata e Blinken ka qenë naive, SHBA-ja do të duhej të aplikonte masa ndaj Serbisë

Politikë
Tensionet në veri, ish-ambasadori amerikan në NATO: SHBA dhe BE të angazhohen në zmbrapsjen e përpjekjeve që rrezikojnë gërryerjen e sovranitetit të Kosovës

Tensionet në veri, ish-ambasadori amerikan në NATO: SHBA dhe BE të angazhohen në zmbrapsjen e përpjekjeve që rrezikojnë gërryerjen e sovranitetit të Kosovës

Lajme
Vuçiq thotë se Serbia i zbatoi të gjitha obligimet ndërkombëtare, Kosova asnjë

Vuçiq thotë se Serbia i zbatoi të gjitha obligimet ndërkombëtare, Kosova asnjë

Lajme
Pezullimi nga “Defender Europe ‘23”, çka humbi Kosova?

Pezullimi nga “Defender Europe ‘23”, çka humbi Kosova?

Lajme
Erdogan zhvillon bisedë telefonike me Kurtin dhe Vuçiqin, flasin për zhvillimet në veri të Kosovës

Erdogan zhvillon bisedë telefonike me Kurtin dhe Vuçiqin, flasin për zhvillimet në veri të Kosovës

Lajme
Kurti: U befasova nga vendimi i SHBA-së për sanksione, vendim i tepruar dhe i padrejtë

Kurti: U befasova nga vendimi i SHBA-së për sanksione, vendim i tepruar dhe i padrejtë

Politikë
Kalo në kategori